Sony Switch İçin Hazırlıklar Başladı Gerçekten Başladı Mı?

MWC 2017 etkinliğinde tanıtılacak olan birçok yeni akıllı telefon modelinin haberleri ile gündeme gelen Sony, akıllı telefon alanında ciddi bir yükseliş elde etmeye başladı. Ciddi oranda bir başarı elde eden markanın tüm bunlarla diğer teknoloji kategorilerinde de yeni ürünler ortaya koymaya hazırlandığı ortaya çıktı. Oyun konsolu alanında ne kadar başarılı olduğu bilinen markanın son girişimlerinin de yine oyun konsolu alanında olduğu öğrenildi. İddialara göre bu kez Sony PS4 serisinden farklı olarak piyasaya taşınabilir bir oyun konsolu olan Sony Switch serisini sunacak.

Nintendo Switch Serisine Yeni Rakip Sony Switch

Sony tarafından alınan yeni bir patentle beraber ortaya çıkan gelişmede markanın kısa süre önce tanıtılan Nintendo taşınabilir oyun konsoluna çok benzer yeni bir kontrol geliştireceği iddia edildi. Yine taşınabilir portatif kullanıma sahip olacak olan konsolun patent görüntüleriyle beraber ortaya çıkmasının hemen ardından ise Sony’nin daha ne gibi geliştirmeler yapacağı konusunda da net bilgiler elde etmiş olduk.

Sony Switch

İlk olarak söz konusu konsolların bir tablet yüzeyi ve beraberinde Nintendo serisinde gördüğümüz iki ayrılabilen iki farklı oyun kolu ile beraber geleceği ortaya çıktı. Tabi ki bu patent görselleri gerçek olsa bile Nintendo serisinde ne kadar farklı olacak orası tartışılır. Zira Nintendo’nun da elinde bu tür bir patent var. Yani Son ile marka bu konuda karşı karşıya gelebilir.

Sony Switch Ne Zaman Çıkış Yapacak?

Şu an için doğrulanmamış bir proje olarak karşımıza çıkan Sony Switch projesinin sadece patent görsellerinin yayınlandığını belirtelim. Patent görsellerinin dışında serinin resmi bir kanıtı ya da resmi bir dayanağı henüz bulunmuyor. Fakat Sony tarafından yapılan açıklamalarda yer alan ipuçlarına bakacak olursak söz konusu patent görselleri zaten planda olan bir projenin ürünleri olarak karşımıza çıkmakta.

Yeni portatif bir oyun konsolu ile beraber Sony oyun konsolu alanında tekrar kendisini gösterecek mi yoksa patent görselleri olduğu gibi kalacak mı bunun için Sony tarafından yapılan açıklamaları beklemek gerekiyor. Sony Switch ise şimdiden patent görsellerine bakacak olursak oldukça iddialı ürünlerden biri olacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler