Sony, Destiny Geliştiricisi Bungie’yi Satın Alıyor..

Microsoft’un yüksek bir ücret karşılığında Activision Blizzard’ı satın almasının ardından, bir hamle de Sony’den geldi. Sony, Destiny isimli oyunun geliştiricisi Bungie’yi 3,6 milyar dolar ücret ile satın aldığını açıkladı.

Microsoft’un geçtiğmiz günlerde popüler oyun geliştiricisi Activision Blizzard’ı satın alması gündeme bomba gibi düşmüştü. Microsoft bu hamlesi ile büyük bir ses getirmiş ve günlerce konuşulmuştu. Bu hamlenin ardından gözler Sony’e dönmüştü ve Sony’den beklenen o hamle geldi.

Paylaşılan haberlere göre Sony, daha öncesinde Destiny’i ve Xbox’ın popüler serisi Halo’nun geliştiricisi olan Bungie’yi satın aldığını açıkladı. Sony’nin ödeyeceği ücret ise 3.6 milyar dolar olarak açıklandı.

Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Bungie’nin, PlayStation firmasının “bağımsız bir yan kuruluşu” olacağı ve çok platformlu bir stüdyo olarak kalacağı iddia ediliyor.

Bungie, şu anda Destiny 2’yi hazırlamaya ve yeni bir oyun çıkarmaya çalışıyor. Destiny 2 isimli oyun, multiplatform bir oyun olacak ve Bungie, bundan sonrası için de PlayStation’a özel oyun çıkarmayacak.

Sony tarafından, yaklaşık 6 aydır bu anlaşma için çalışıldığı bildirildi. Ayrıca PlayStation patronu Jim Ryan, satın alımlara devam edileceğini belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler