Sahte yazılımla CS:GO da 3 bin kişiyi banlattı

CS:GO oyunu günümüzde en çok popüler olan oyunlardan birisi. Bu nedenle çok sık hile yapanlarla da karşı karşıya kalınabiliyor. Bu tür sorunlardan oldukça canı sıkılan AndroidL adlı kullanıcı intikam planını devreye sokar ve kısa zamanda 3 bin kişinin banlanmasını sağlar.

Aslında uzak doğu ülkelerinde çok daha yaygın olan bu online oyun oynama konusu bizde de hiç azımsanmayacak kadar az değil. Ciddi kariyer sahibi kişileri bile kimi zaman oyun oynarken hatta online bir oyun oynarken görmek mümkün.

CS:GO oyunu da Valve tarafından piyasaya sürülen ve ücretsiz online bir oyun. Ancak hemen her oyunda olduğu gibi CS:GO oyununda da hile yapanlar mevcut.

Özellikle CS:GO da bilinen iki tür hile var. Yani çok kullanılan iki hile türü var. Bunlardan birisi Aimbot ve diğeri Wallhack.

Wallhack sizin duvarlardan geçmenizi sağlar. Haritada nerede olursanız olun önünüzde arkanızda bir şey yokmuş gibi hareket edersiniz. Bir nevi sevimli hayalet Casper gibi olursunuz. Bu hile hem düşmandan kaçmak hem de pusu kurmak için idealdir.

Diğer hile ise aimbot adeta ısıya duyarlı bir füze gibi işlev görmektedir. Rakibi bir kere gördü mü, silahın namlusu her daim ona dönük olur. Otomatik nişan alarak ateş ettiğinizde hedefi ıskalama şansınız ortadan kalkar.

CS:GO da hilecilerin sonu VAC ban oldu!

cs-goAncak, AindroidL, bu iki hile olduğunu iddia ettiği yazılımları internette ücretsiz olarak paylaştı. Aslında paylaştığı şey, doğrudan Valve’nin anti hile korumasına takılacak yazılımlardı. Dağıtılan dosyaları indiren ve kullanan yaklaşık 3 bin kişi kısa sürede banlandı. VAC Ban adı verilen bu sistemde hile yapanlar süresiz banlanıyor ve asla affedilmiyor.

Bu kişilerin yani VAC ban ile cezalandırılanların çözümü ise sadece anti-hile koruması olmayan sunuculara girip oynamak olabilir. Tahmin ettiğiniz gibi o tür sunucularda ise normal kullanıcıları bulmak neredeyse imkansız olacaktır. Kullanıcıların değil genelde hile programlarının yeteneklerinin karşı karşıya geldiği sunuculardan bahsediyoruz.

Böylece AndroidL adlı kullanıcı da, hile yapanlardan intikamını almış oldu. Son olarak bizden size tavsiye, çok oyunculu online oyunlarda lütfen hile programları kullanarak özellikle başkalarının emeklerini gasp etmeyin.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler