Sahte Pokemon Go Uygulamalarına Karşı Dikkat

Pokemon Go çılgınlığı ilk günden beri adeta bir virüs gibi yayılmaya devam ediyor. Efsanevi çizgi film olarak yıllar önce ortaya çıkan ve günümüzde ise en teknolojik mobil oyun ünvanıyla gün yüzüne çıkan Pokemon’un birçok konuda değişikliklerin meydana gelmesine sebep olacağı belirtiliyor.

Bilindiği üzere Pokemon Go oyunu henüz ülkemizde resmi bir şekilde App Store ve Google Play Store üzerinden kullanıma sunulmadı. Ülkemizde oyun tutkunları tarafından internet üzerinden Pokemon Go oyununun kurulum dosyaları bulunarak oynanmaya başlandı. Dünya güvenlik devleri arasında yer alan ESET firması ise tüm Pokemon Go oyuncularının yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunuldu. Piyasada oyunun büyük bir ilgi görmesinden dolayı birçok sahte uygulamasının marketler üzerinde indirilmeye sunulduğu ve internette yer alan birçok Apk dosyasının zararlı içeriklerle dolu olduğu belirtiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı oyunu cihazlarını kurmak isteyenlerin son derece dikkatli olmaları ve mümkünse Pokemon Go geliştiricileri tarafından marketler üzerinden ülkemize sunuluncaya kadar oyunun indirilmemesi gerekiyor.

Pokemon Go Ultimate Uygulamasına Dikkat

Google Play Store üzerinden Pokemon Go Ultimate adındaki uygulama telefonu anında kilitlemekte ve telefona reset atılsa dahi arka plana yerleşerek çalışmaya başlayan sistem tarafından sahte reklam tıklamaları gönderilmektedir. Bunun yanı sıra Install Pokemon Go adındaki uygulama da tamamen zararlı içeriklerden oluşmakta ve kurulan telefona ciddi zararlar verebilmektedir. Tüm bu sahte Pokemon Go oyununun yanı sıra oyunculara rehberlik etsin şeklinde tasarlanan Guide and Cheats for Pokemon Go uygulaması da diğer iki uygulama gibi telefona yerleşmekte ve sistemi ele geçirmektedir.

Kullanıcıların kesinlikle bu uygulamalara karşı son derece dikkatli olmaları gerekiyor. Aksi taktirde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Hali hazırda birçok ülkede resmi olarak indirilebilen Pokemon Go oyununun önümüzdeki günlerde ülkemizde de sunulacağı tahmin ediliyor. Resmi olarak sunulmasının ardından gönül rahatlığıyla oyunun indirilmesi mümkün olacaktır.

Popüler Haberler

İlgili Haberler