Rome: Total War Mobile Geliyor

Strateji oyunu denildiği zaman akla ilk gelen serilerden biri olan Total War serisi bu zaman kadar birkaç farklı seri ile gündeme gelmeye başlamıştı. Tüm bunlarla beraber serinin en sevilen oyunlarından biri Rome: Total War olmuştu. Elde ettiği başarıyla beraber ciddi oranda da satış rakamı elde eden Rome: Total War bu başarısıyla beraber kısa süre içerisinde ikinci oyunuyla da gündeme gelmişti. Daha çok bilgisayar versiyonu ile anılan serinin bunun dışında konsol serileri de bir hayli beğeni toplamıştı. Şimdi ise Rome: Total War için yeni adımlar atılacağı da ortaya çıktı.

Rome: Total War iPad İçin Geliyor

Bu noktada yeni gelen haberlerle beraber Rome: Total War serinin artık mobil platformalar için de geleceği açıklandı. Yakın zamanda çıkışını yapacak olan oyun şimdi de mobil platformları sallayacak. Her ne kadar oyun mobil için yayınlanacak olsa da bununla beraber oyunun ana yapısının da değiştirilmeyeceği de belirtiliyor. Yani artık Rome: Total War oyununu olduğu gibi mobil platformlar üzerinde oynayabileceğiz. Serinin en başarılı yapımlarından biri olarak gösterilen Rome: Total War’ın mobil platformlara gelecek olmasıyla beraber hangi işletim sistemlerine destek vereceği de merak konusu oldu.

Şuan İçin Sadece iOS Desteği Sunulacak

Oyunun mobil platformlar için yayınlanacağının açıklanmasıyla beraber oyunun hangi işletim sistemine destek vereceği de kafaları karıştırdı. Zira gelen bilgilere bakacak olursa oyun şuan için sadece iOS desteği verecek. Bununla beraber iPhone ve iPad sistemlerde oynanabilecek oyununu Android desteği ise ilk aşamada var olmayacak. Bunun yerine sadece iOS desteğinin yer alacağı da açıklanan oyunun bunun dışında da Android desteği alıp almayacağı da merak konusu. Henüz Android sürüm için her hangi bir destek açıklaması da yapılmadı. Yani oyunun Android sürümünü hiç göremeye de biliriz. Tabi bununla beraber Android’in potansiyelini düşünecek olursak desteğin gelmeyeceği yorumunu da yapmak için erken olduğunu söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler