Riot Games’ten 10 Senelik Başarı

Espor’un bu denli gelişmesinde çok ciddi bir alana sahip olan Riot Games, ciddi bir başarı emeğine de sahip. Şu sıralar 10. Yılını tamamlayan Riot Games, bu seneye özel etkinlikler hazırlarken, önemli bir detay da geldi. Şirketin ortakları ve kurucuları ile beraber her gün büyümesini devam ettiren Riot Games, ilk aşamada 2006 senesinde Los Angeles’da meydana geldi diyebiliriz. Şirketin ilk iskelesi yavaş olarak ortaya çıksa da firmayı atağa kaldıran 2 önemli oyun Ultima Online ve Everquest oldu.

Bu önemli oyunlar ile gerekli tecrübeyi elde eden mühendisler, sonrasında League of Legends ile beraber arenaya ciddi bir şekilde giriş yaptı. Ücretsiz şekilde sunulan oyunları ile birlikte milyonlarca kullanıcıyı da peşinde sürüklemeyi başaran Riot Games, şu ana kadar hep iyi bir çıkış çizgisini devam ettirme başarısı gösterdi.

League of Legends için ilgi görmeyi başaran ve daha ilk senelerinde toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırım ile finansal açıdan da dikkatleri üzerine çeken Riot Games, şu anda milyar dolarlık bir piyasa oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler