Red Dead Redemption 2 hakkında yeni bilgiler geldi!

Rockstar’ın kişisel olarak yorum yapmam gerekirse, kesinlikle GTA serisinden daha çok sevdiğim oyunu Red Dead Redemption oyununun devamı olan Red Dead Redemption 2 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Yukarıda yazdığım kişisel yorum bir tartışma ortaya çıkartmak için değil. Çünkü oyun dünyasındaki sanal karakterleri ezbere sayabilecek bir hafızaya sahip olan arkadaşım FPS oyunlarını oynayamıyor. Genelde biraz uzaktan seyretmeyi tercih ediyor. Çünkü midesi bulanıyormuş oynarken. Bu da öyle bir şey. Şahsen çok sevdiğim ve oynamaktan ciddi zevk aldığım oyun hakkında yeni bilgilerin ulaştığını görmek beni heyecanlandırdı.

Oyunun bu yıl E3 fuarında yer almasını bekleyenler için kötü bir sürpriz gerçekleşti diyebiliriz. Yani oyunun duyurulması ve genel özelliklerinin paylaşılması zaman alacak gibi gözüküyor. Sanırım oyun hakkında daha detaylı bilgilere ancak önümüzdeki yıl ulaşabiliriz. Muhtemelen de yılsonuna doğru oyun piyasaya sürülebilir.

Ancak yeni haberler varmış dedik, merakta bırakmadan bunu paylaşalım. Genelde bu tür oyunlarda tek kahramanımız olur ve hikaye bunun üzerinden ilerlerken Red Dead Redemption 2 de büyük ihtimalle iki kahraman bulunacak.

Bakalım Red Dead Redemption 2 ‘de vahşi batının en azılısı kim olacak?

GTA V ‘te gördüğümüz bu olay sanırız oyuncuların büyükl beğenisini çekmiş olacak, gelen bilgilere bakılırsa Rockstar bunu aynen Red Dead Redemption 2 oyununa aktarmışlar. Artık hikayenin gidişi nasıl olur, yolları kesişir mi, yoksa beraber mi maceralara koşarlar orasını görmek için bizde sabırsızlanıyoruz.

red-dead-redemption-2-ana-karakteri

Oyunun yaklaşan Gamescom gibi görece E3’le kıyaslanınca daha küçük bir etkinlikte tanıtılması veya görücüye çıkartılması pek beklenmiyor.

Oyunun içerisinde yer alan mini oyunlara başka yenileri eklenecek mi, en çok beklediğimiz konulardan birisi bu. Zira oyun tam anlamıyla Pazar sabahları gösterilen Vahşi Batı filmlerinin tüm özelliklerini zaten taşıyordu.

Red Dead Redemption, kesinlikle Rockstar’ın GTA serisi ile beraber üst düzeyde ortaya çıkan bir oyun. Aslında E3’ tanıtılan Mafia 3 oyunu da genel karakteristik olarak Red Dead Redemption ile benzerlik gösteriyor. Ancak her ikisi için de kurgulanan hikaye ve atmosfer iyi olsa da Red Dead Redemption, benzerlerini pek görmeye alışmadığımız, gördüklerimizde de iyi işler çıkartılamayan bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler