PS4 USB Harici Disk Desteği Sunacak

PlayStation 4 kullanıcıları yeni güncelleme sayesinde USB 3.0 bağlantısına sahip harici disklerini konsollarına bağlayabilecek. PlayStation 4 konsolları 500GB veya 1TB gibi yüksek depolama alanlarıyla sunulmasına rağmen günümüzde gittikçe gelişen oyunların boyutu 30-40GB dolaylarında olabiliyor. Üst seviye oyunların boyutunun büyümesiyle birlikte PlayStation 4 kullanıcıları depolama alanı konusunda sıkıntılar yaşamaya başlıyor.

Sony kullanıcılarının bu sorunun çözmek için hareket geçti ve bir güncelleme geliştirdi. İlk etapta beta kullanıcılara sunulan güncelleme sayesinde PS4 konsollarına harici sabit disk bağlantısı kurulabilecek. Yakında tüm kullanıcılara sunulacak güncelleme sayesinde PS4 kullanıcıları USB 3.0 ile çalışan harici sabit disklerini cihazlarına bağlayarak hafızalarını arttırma şansına sahip olacaklar.

Farklı PS4 Konsollarını Kullanmak Mümkün Olabilir

Harice diske kurulan oyunların farklı PS4 konsolları üzerinde çalışıp çalışmayacağı merak ediliyor. Bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor fakat harici disk bu şekilde bir kullanım yeteneğine sahip olursa farklı PS4 konsollarında oyunlarınızı oynamanız mümkün olacak. Ayrıca arkadaşlarıyla oyun oynamayı seven kişiler de diledikleri zaman oyunlarını yanlarında bulundurma şansına sahip olacaklar.

Popüler Haberler

İlgili Haberler