Pokemon GO’nun Gelişimi Devam Ediyor

Arttırılmış gerçeklik oyunları mobil teknolojilerle gerçek yaşamı bir araya getirmeye başladı. Son dönemde sanal gerçeklik teknolojisiyle de birleştirilmeye başlayan yeni teknoloji kısa süre içerisinde daha fazla oyunda yer alamaya başladı. Bu oyunlar arasında ilk sırayı ise Pokemon GO aldı. Geçtiğimiz haftalarda yayına giren ve yayına girdiği andan itibaren kullanıcıların beğenisini kazanan oyun son dönemde en çok beğenilen oyunlardan birisi oldu. Çok kısa bir zaman aralığı içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilen oyunun raporlara yansıyan rakamlarının ise 80 milyon civarında olduğu belirtiliyor. Sürekli artan indirilme oranlarıyla beraber büyük bir başarıya da imza atan Pokemon GO’nun gelişim sürecinin ise devam ettiği açıklandı.

Yeni Güncelleme Yolda

Bu noktada oyunun yeni güncellemesinin de yolda olduğu bilgisi verildi. Pokemon GO’nun ilk büyük güncellemesi olacak olan yeni güncelleme sayesinde oyuna ise birçok özellik eklenecek. Oyuna eklenecek olan özellikler arasında en çok dikkati çeken ise eğitim konusu oldu. Zira mevcut Pokemon GO oyunun da kullanıcıların Pokemonları geliştirmeleri için tecrübe puanlarına ihtiyaçları oluyor. Fakat gelen yeni güncellemeyle beraber artık savaşlara ya da uzun mesafe yol yürümeye gerek kalmadan Pokemon karakterleri için eğitim uygulamalarının yapılabileceği açıklandı. Bunun dışında güncellemede daha birçok detay yer alacak.

Takas Özelliği Aktifleşiyor

Açıklanan yeni güncellemenin getirdiği bir başka büyük yenilik ise takas özelliği olacak. Artık sizde ve arkadaşlarınızda hangi Pokemon olursa olsun istediğiniz an bu karakterleri takas edebileceksiniz. Bunun için ekstra bir işlem uygulanacak mı ya da sınırlamalar ne ölçüde olacak henüz belli değil. Fakat belli olan bazı detaylara göre takas özelliğinin sayı sınırı bulundurması bekleniyor. Tüm bu özelliklerle beraber yeni güncellemenin çok kısa bir süre içerisinde yayına sunulması bekleniyor. Tabi tüm bu yeni özelliklerin Pokemon GO’nun yanına girdiği ülkeler için resmi uygulama mağazalarında yayınlanacağını da belirtelim. Uygulamayı harici olarak indiren kullanıcıların güncellemelerde sorun yaşayacağı da kesin. Bunun için mutlaka kararlı sürümü beklemek gerekiyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler