Pokemon GO Zirvesindeki İsim Belli Oldu

Yayınlandığı ilk andan itibaren mobil oyun sektörünün en çok konuşulan oyunlarından biri olmayı başaran Pokemon GO, her geçen gün biraz daha ilgi görmeye başladı. Kısa süre içerisinde yakaladığı bu başarı sayesinde artık sokaklarda Pokemon GO çılgınlığı estiren Niantic kullanıcılarında daha iyi bir oyun deneyimi elde etmeleri için sürekli olarak oyunun sistemini değiştirmeye başladı. Yeni güncellemelerle beraber çok daha kararlı bir hale gelen oyunun en çok merak edilen yönlerinden birisi de oyunda yer alan Pokemon sayısı. Firma tarafından ilk etapta gizli tutulan bu sayı şimdilerde ise zirvedeki kullanıcılar sayesinde açıklandı. Oyunda 142 Pokemon karakteri yer alırken bu sayıya ulaşan ilk oyuncu da ortaya çıktı.

İlk Oyuncu Amerika’dan

Lider olan isim ise oyunun ilk yayınlandığı ülkeden yani Amerika’dan çıktı. Nick Johnson ismi verilen kullanıcı dün itibariyle oyunun içerisinde yer alan 142 Pokemon karakterinin tamamını da yakalamayı başardı. Bununla beraber elindeki Pokemon karakterlerinin de seviyelerini bir hayli arttıran Nick Johnson bu yönü ile oyunda sadece en çok Pokemon yakalayan oyuncu olmanın yanı sıra oyunun en başarılı kullanıcısı da olmaya hak kazandı.

Ödüller Ardı Ardına Geldi

Bununla beraber oyunun liderliğine oturan ve aynı zamanda tüm Pokemon karakterlerini yakalayan ilk isim olan Nick Johnson’a firmadan da ödüller gelmeye başladı. Niantic en başarılı oyuncusuna ilk olarak para ödülü verdi. Daha sonra ise oyuncuya lüks bir tatil hediye edildi. Firma tarafından verilen bu ödüllerle beraber konu tüm internet dünyasının gündemine oturdu. Pokemon GO oyununun elde ettiği bu başarı sayesinde artık yavaş yavaş ödüllerle de anılmaya başlanan oyunun bundan sonra yapılan güncellemelerle beraber yeni karakterlerde kazanacağı belirtiliyor. Yani Pokemon sınırı 142 olarak kalmayacak. Haliyle her an Pokemon oyununun en başarılı oyuncusu da değişebilir. Oyuncular değişirse ödüller devem edecek mi ya da bu ödüller artık bir gelenek haline mi dönüştürülecek merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler