Pokemon Go yüzünden bir kişi daha canından oldu

Daha dün size Pokemon Go oyunu Türkiye’ye ne zaman gelecek şeklinde bir haber yapmıştık. Ancak bugün ise Pokemon Go ile ilgili talihsiz bir başka haber ulaştırıyoruz.

Konu yine bir cinayet. Pokemon Go oynayan bir kişi silahlı saldırıya uğraması sonucu hayatını kaybetti. Olay yine ABD’de meydana geldi. Gelen bilgilere göre ABD’nin San Fransico kentinde meydana gelen olayda 20 yaşında bir kişi oyunu oynadığı sırada silahlı saldırıya uğradı.

Turistik bölgede meydana gelen olayda silahlı saldırıya uğrayan kişi 20 yaşındaki Calvin Riley. Silahlı saldırının ardından ağır yaralanan Riley daha sonra kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Polis, henüz saldırganların kimliklerini tespit etmiş değil. Ayrıca neden silahlı saldırı düzenlendiğiyle de ilgili bir bilgi yok. Sadece saldırıya uğrayan gencin o sırada bu oyunu oynadığı ifade ediliyor. Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade ediliyor.

pokemon-go-icin-kapsamli-guncelleme-yayinlandi-pokemon-go-nasil-guncellenir-1469952919

ABD’de Pokemon Go yüzünden işlenen ilk cinayet değil

Bu ABD’de işlenen ilk cinayet değil. Daha önce de yine Pokemon Go oynadığı sırada cinayete kurban giden iki kişi olmuştu.

Bu kez Pokemon Go oynayan birisi 16 diğeri 17 yaşında iki kardeşin, önce arka bahçesine daha sonra da evlerinin içerisine girdiğini gören ev sahibi, silahıyla bu iki kardeşe ateş etmişti. Gençler orada hayatını kaybederken, silahla iki kardeşi vuran kişi ise, evine hırsızlık amacıyla girdiklerini zannettiği için çocuklara ateş ettiğini ifade etmişti.

Bu oyunla ilgili yaptığımız hemen haberde Pokemon Go çılgınlığı şeklinde bir ifade kullanıyoruz. Çünkü Avustralya’da bu oyunu oynamak için dört bin kişi bir araya geldiğini biliyoruz. Dahası Endonezya’da bir kişi, 150 kilometre seyahat etmiş, askeri bölgeye girdiği esnada ise gözaltına alınmıştı.

Son olarak App Store’dan gelen bilgiler bu çılgınlığı pekiştirecek cinste.  Niantec tarafından geliştirilen uygulama App Store tarihinde en çok indirilen uygulama olma özelliğini ele geçirmiş durumda. Üstelik bu kadar kısa bir sürede bunu başarması da ayrıca önemli bir detay.

Oyun, Nintendo tarafından 1990’lı yıllarda hayli popüler olan çizgi film Pokemonlar’ın sanal gerçeklik üzerine inşa edilmişti.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler