Pokemon GO Yine Türkiye’ye Gelmedi

Niantic firması tarafından geliştirilen ve son dönemin en çok konuşulan oyunlarından biri halin eğelen Pokemon GO için ilgi giderek artmaya devam ediyor. Geçmişten gelen bir efsaneyi yeniden canlandırmayı başarmasından mı yoksa sanal gerçeklik ile real dünyayı birleştirmesinden mi bilinmez ama bir hayli beğeni toplamayı başaran oyun son dönemde de mobil oyun alanında en çok indirilen oyunlardan biri oldu. Üstelik oyunun en çok indirilenler kategorisinde yer almasına rağmen henüz tüm dünya için yayınının yapılmadığını da belirtelim. Yani yakın zamanda indirme oranlarının çok daha yükseklere çıkması da bekleniyor. Bu alanda bir rekor kırması beklenen Pokemon GO için ise birçok ülkede geri sayım başladı.

Neden Sunucu Olarak Gösterilmişti

Pokemon GO’nun tüm dünya genelinde yayınlanmamasının neden olarak ise sunucu gösterilmişti. Niantic yaptığı açıklamada bir anda yüklenme olduğunu ve sunucularının da bu durumu kaldıramadığını açıklamıştı. Tüm bunlarla beraber bir kez daha yayınlanması beklenen oyunun Avrupa pazarında ilk yayınlandığı merkez ise Almanya olmuştu. Almanya genelinde de bir hayli indirme alan oyunun sonunda beklenen hamlesi de geldi. Zira yapılan açıklamayla beraber sadece Almanya değil Avrupa’nın 26 ülkesi için oyunun yayına geçirildiği bilgisi verildi. Aralarında Yunanistan, Danimarka, İsveç gibi birçok ülkenin bulunduğu listede Türkiye ise yine yer almadı.

Sebep Hileler Mi?

Oyunu en büyük Avrupa yayınının yapılmasının ardından Türkiye için her hangi bir yayının yapılmaması kafaları karıştırdı. Birçok merkez için indirilmeye açılmasına rağmen Türkiye için indirilmeye açılmayan oyunun neden ülkemiz için yayına girmediği de merak konusu oldu. Bu noktada en çok hile kullanan ülkelerden biri olduğu için Türkiye’de oyunun yayınının gecikeceği konuşuluyordu. Gerçekten böyle bir durum mu var soruları da gündem oldu. Fakat Niantic bu konuda her hangi bir açıklama yapmadı. Hile nedeniyle yayınlanmıyor iddialarının da karşılık bulmamasıyla beraber Niantic’in listesinde Türkiye’nin de yer aldığını belirtelim. Yani yakın bir zamanda Türkiye içinde oyun yayınlanmış olacak. Fakat bu zaman için her hangi bir tarih vermek şu aşamada doğru olmaz.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler