Pokemon GO Yine Ölüm Getirdi

Yayınlandığı ilk andan itibaren dünyanın gündemine oturmayı başaran dünyaca ünlü çizgi film serisinin oyunu Pokemon GO, her geçen gün biraz daha fazla alanda etkili olmaya başladı. Ardı ardına birçok ülke için yayına geçmeye başlayan Pokemon GO, yavaş yavaş Avrupa’ya da yayılmaya başlayınca oyunun iyiden iyiye gündem olmaya başladığını da gördük. Kullanıcılara sunduğu yapısı sayesinde kısa süre içerisinde arttırılmış gerçeklik oyunları arasında ilk sıraya yerleşmeyi başaran oyunun günlük hayatı da bir hayli değiştirdiğini görmeye başladık. Özellikle oyunun neden olduğu olumsuzluklar bir hayli gündemde.

Ölümler Yaşanmaya Başladı

Oyun hakkında gelen en kötü haberler ise ölüm haberleri olmaya başladı. Zira oyunun yapısı nedeniyle Pokemon bulabilmek için hemen her bölgeyi dolaşan kullanıcıların zaman zaman Pokemon ararken kazalara kurban gittiğinin de haberleri yapılmaya başlandı. Pokemon ararken uçurumdan düşenlerin haberleri, Pokemon ararken ceset bulanların haberleri derken yavaş yavaş dünyayı sarsan haberlere neden olan oyunun son dönemde bu yönü bir hayli artış göstermeye başladı. Öyle ki bazı ülkelerde yasaklanması bile gündeme gelen oyun geçtiğimiz günlerde yine bir cana neden oldu. Bu kez 18 ve 17 yaşındaki iki genç Pokemon GO oyunu yüzünden hayatına kaybetti.

Eve İzinsiz Girdiler

Pokemon GO hakkında gelen haberler bu kez dünyanın bir diğer ucu Guatemala’dan geldi. Gelen haberlere göre iki genç Pokemon GO oyununda daha çok Pokemon bulabilmek için gece bir dolaşmaya çıktı. Bu sırada bir evde Pokemon karakterine rastlayan gençler Pokemon karakterini yakalamak için evin bahçesine ardından da eve girdi. Fakat ev sahibi gençlerin hırsızlık için eve girdiğini düşünerek 18 ve 17 yaşlarındaki kuzenlere kurşun yağdırdı. Aldıkları kurşun yaraları sonrasında ağır yaralanan iki gençten biri olay yerinde hayatını kaybederken diğer genç ise ağır yaralandı. Bu haberler beraber iyiden iyiye ölüm karnesi kabarmaya başlayan oyunun artık yavaş yavaş eleştiriler aldığını da biliyoruz. Pokemon GO bu konu hakkında yeni bir düzenlemeye gidecek mi bilinmez ama daha uzun süre bu tarz haberlerle karşılaşmaya devam edeceğiz gibi

Popüler Haberler

İlgili Haberler