Pokemon GO Yeni Özelliği Geldi

720Niantic tarafından yayınlandıktan hemen sonra dünya genelinde büyük bir kitle tarafından hayranlık derecesinde oynanmaya başlayan Pokemon GO, kısa süre içerisinde elde ettiği popülariteyi de bir hayli arttırmaya başladı. Özellikle son dönemde Avrupa’nın belli bazı bölgelerinde de yayınlanmasıyla beraber iyiden iyiye popülaritesini de arttıran oyun, şimdilerde ise sürekli olarak yeni güncellemeler almaya başladı. Özellikle son dönemde oyunda köklü değişiklikler yapacak yeni güncellemeler yayınlayan firma son olarak ise ikinci büyük güncellemesini de yayınladığını açıkladı. Yeni güncelleme ile beraber oyuna ise birçok yeni özellik geldi.

Artık Pokemon Eğitimleri Değişiyor

Bu noktada yeni gelen güncelleme ile Pokemon GO oyununun artık daha işlevsel bir yapıya bürüneceği de belirtildi. Zira yeni gelen güncelleme ile beraber oyunda Pokemon geliştirme yapısı değiştirildi. Pokemon geliştirme konusunda yeni gelen özellik ise oldukça etkili bir özellik. Zira artık kullanıcılar Pokemon geliştirebilmek için kullandıkları candyleri doğrudan Pokemonlara vermeyecek. Bunun yerine artık hangi Pokemon karakterini geliştirmek daha iyi, hangi Pokemon savaş alanında daha avantajlı ve hangisini geliştirmek kullanıcıya kazanç sağlar gibi önerilerde kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılara sunulan bu yeni özellik sayesinde artık hangi Pokemon daha fazla güç kazanacaksa onu geliştirmek de mümkün kılınacak.

Takım Liderleri Yardım Edecek

Yeni gelen güncelleme ile Pokemon geliştirme konusunda tüm bu ekstra bilgileri kullanıcılara Pokemon takım liderleri kullanılacak. Yani takım liderlerinden Pokemon geliştirme konusunda öneri alınabilecek. Gelen bu yeni özellik sayesinde Pokemon GO oynanışı nasıl değişecek orası merak konusu. Zira henüz kullanılan güncellemenin belli yerler için yayınlandığını da belirtelim. Güncellemenin ilk geri bildirimlerinde beğeni kazandığı belirtilse de henüz güncellemenin ne kadar etki yaratacağı bilinmiyor. Söz konusu güncellemeden sonrada Niantic Pokemon geliştirme konusunda yeni bazı güncelleştirmeler daha yayınlayacağını da açıkladı. Yeni gelen güncellemelerin içeriğinin ise nasıl olacağı da merak konusu oldu. Bir sonraki güncellemede ise takas özelliğinin gelmesi bekleniyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler