Pokemon GO Yasaklamaları Devam Ediyor

Niantic firması tarafından yayınlanan ilk gerçek anlamlı arttırılmış gerçeklik oyunu olarak gösterilen Pokemon GO kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirildi. Mobil oyun alanında en çok önem verilen oyunlardan biri haline gelen Pokemon GO, yapısı ve efsane çizgi filmi yansıtış şekli sayesinde de epey bir kullanıcı kazanmayı da başardı. Tek sorunu henüz tüm ülkeler için yayınlanmaması olarak gösterilen oyunun bu başarısından ve insanlar üzerindeki etkisinden sonra ise bazı radikal kararlar alınmaya başlandı. Özellikle oyunun oynanış yapısı nedeniyle bazı kullanıcılar oyuna kendisini oldukça kaptırmaya başladı. Hatta son dönemde Pokemon GO yüzünden yaşanan ölüm haberlerini duymaya başladık. Bu durum ardı ardına Pokemon GO yasaklarının gelmesine den neden olmaya başladı.

Kendi Ülkesi Japonya’dan Kısıtlama

Gelen tüm yasak haberlerine geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Üstelik bu kez kısıtlama doğrudan Pokemon GO’nun ana vatanı Japonya’dan geldi. Japonya yetkilileri Pokemon GO oyununun artık belli bölgelerde oynanmaması konusunda firmayı uyardı. Bu merkezlerden en çok dikkat çekeni ise Hiroşima anıtı oldu. Japonya’ya atılan atom bombası sonrasında hayatını kaybedenlerin anısına yapılan ve Japonya’nın en prestijli anıtı olarak gösterilen Hiroşima anıtı içerisinde Pokemon GO oyununun oynanması ölenlerin anısına saygısızlık olarak değerlendirildi. Bu haberlerin ardından ise firmadan doğrudan bölge yasağı konulması istendi.

Niantic Henüz Cevap Vermedi

Yapılan uyarının hemen ardından gözler bir kez daha firmaya çevrildi. Zira yapılan uyarılara rağmen Niantic firması bir türlü beklenen hamleleri atmadı. Daha önce birçok ülkede de kutsal mekanların içerisinde Pokemon GO oyununun oynanmaması konusunda firmaya uyarılar yapılmıştı. Fakat Niantic genel olarak bir türlü geri adım atmıyor. Böyle devam ederse birçok ülkeden yasak yiyeceğine de kesin gözü ile bakılan oyunun bundan sonraki kaderi ise merak konusu oldu. Böyle devam ederse ve ardı ardına yasak haberleri gelirse oyunun hisselerinde de ciddi düşüşler yaşanacak gibi. Daha öncede bu durumun örneklerini görmüştük. Benzeri bir durumun Pokemon GO içinde geçerli olup olmayacağı merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler