Pokemon Go Windows Phone için geliyor!

Bildiğiniz gibi Pokemon Go oyunu, hâlihazırda iOS ve Android için indirilebiliyor. Ancak Windows Phone kullanıcıları bu çılgınlığa henüz dâhil olabilmiş değil.

Eminiz Windows Phone kullanıcıları bu durumdan şikâyetçilerdir ancak bir taraftan da bu duruma ne yazık ki alışmış olduklarını düşünüyoruz. Çıkan birçok uygulama Windows Phone için üretilmediği gibi mevcut birçok uygulama da ya güncelleme yapmıyor ya da uygulamalarını Amazon gibi emekliye ayırabiliyor.

Ancak bu kez Windows Phone için olmasa bile kullanıcıları için müjdeli bir haber vermek istiyoruz. Pokemon Go oyunu Windows Phone üzerinde de oynanabilecek.

Her ne kadar Windows Phone kullanıcıları Change.org da kampanya bile başlatmış olsalar, Pokemon’un yapımcısı olan Niantic’in pek bu durumu ciddiye aldığını söyleyemeyiz.

Windows Phone kullanıcıları unutulmadı

pg-q (1)Fakat Windows Phone kullanıcılarını düşünen bir firma neyse ki ortaya çıkmış.

ST-Apps adında bir yapımcı firma Niantic’in umurunda olmadığı Change.org üzerindeki kampanyaya imza atmış yaklaşık 90 bin kullanıcının kalbi kırılmasın diye mi yoksa bu işten ben para kazanabilirim diye mi düşündü, bilinmez, Windows Phone üzerinde çalışan Pokemon Go uygulama üzerinde çalıştığını bildirdi.

Hatta çalışmalar o kadar ciddi ki, Pokemon Go ya ait bir de görsel paylaşıldı.

Ancak bazı sıkıntılı durumlar mevcut. Çünkü bunlardan ilki ST-Apps başka bir proje daha üzerinde çalışıyor. Ve bu projede gecikmek istemedikleri için henüz bu oyun için yeterince konsantrasyon sağlanmış değil. Bir diğer konu da Niantic’in sunucuları üzerindeki sıkıntılar. Çünkü oyun oynamakta hayli sorunlu kullanıcıların olmasının yanı sıra, bu sistemle birlikte entegre çalışacak yazılımların üretilmesi de gerekecek.

Kısacası Windows Phone kullanıcıları bir süre daha beklemek zorunda kalabilecekler ancak anlaşılan o ki, onlarda Pokemon Go oyununu Windows Phone cihazları üzerinde oynayabilecekler.

Hatta muhtemel o dur ki, önümüzdeki ay büyük ihtimalle ST-Apps tarafından oyunun açık kaynak kodlu bir sürümü yayımlanabilir.

Windows Phone kullanıcıları için üretilecek bu sürüm 3’üncü parti bir yazılım olacak. Yani ST-Apps’in çıkartacağını bildirdiği yazılım Nintendo tarafından onaylanmış resmi bir oyun olmayacak.

Son olarak Nintendo ve oyunun yapımcısı olan Niantic bu konu hakkında bir açıklama yapmış değil.

Popüler Haberler

İlgili Haberler