Pokemon Go Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Pokemon Go çılgınlığı büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Her ne kadar ülkemizde birçok kişi tarafından oynanmaya başlasa da Pokemon Go henüz App Store ve Google Play Store üzerinden ülkemiz için indirilmeye sunulmadı. Şu an için kullanıcılar kurum dosyalarını cihazlarına indirerek oyunu oynayabiliyorlar.

Resmi olarak Pokemon Go oyununun ülkemiz için kullanıma sunulmamasından dolayı sürekli olarak GPS sinyali başta olmak üzere oyunda birçok problemin yaşandığı görülüyor. Oyunun resmi olarak ülkemiz için sunulmasıyla birlikte günümüzde yaşanan problemlerin tam olarak ortadan kalkacağı tahmine ediliyor.

Pokemon Go Plus Geliyor

Yaklaşık 1 yıl önce duyurulan ve kısa bir zaman önce oyunculara sunulan Pokemon Go oyununun zaman içerisinde geliştirilmeye devam edileceği belirtiliyor. Son olarak geliştirici firmadan alınan gelişmelerde şu an için Pokemon Go Plus ürünü üzerinde çalışmaların devam ettiği ifade ediliyor. Pokemon Go Plus adı verilen giyilebilir ürün geliştiren firma oyunu hayatla çok daha iç içe geçirmeyi amaçlıyor. Pokemon Go Plus adı verilen bu ürün sayesinde kişiler bluetooth bağlantısı sayesinde yakınlarda Pokemon olduğu zaman anlık olarak bildirim alabilecekler.

Türkiye’ye Resmen Ne Zaman Gelecek?

Pokemon Go oyununun ülkemizde sunulacağı tarih net olarak açıklanmasa da önümüzdeki günlerde ülkemiz için de indirilebilir bir hale geleceği tahmin ediliyor. Dünya genelinde olduğu gibi oyunun ülkemizde de büyük bir ilgi göreceği düşünülürken şimdiden oldukça büyük Pokemon gruplarının da kurulmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Pokemon Go Google Erişim İddiaları

Pokemon Go oyununun oynanabilmesi için kişilerin ilk olarak Google hesaplarıyla giriş yapmaları gerekiyor. Oyunun kişisel bilgilere kolaylıkla erişebildiğinin ortaya çıkarılmasının ardından Google tarafından konuyla ilgili olarak güncelleme yapıldığı açıklandı. Yeni güncellemeyle birlikte oyunun sadece kısıtlı bilgilere erişim sağlayabildiği ifade edilirken oyunun oynanmasında her hangi bir güvenlik probleminin olmadığının altı çizildi. Yapılan bu açıklamayla birlikte oyuncuların da içi rahatlamış oldu. Yine de uzmanlar tarafından mobil ve online oyunlarda dikkatli olunması gerektiği belirtiliyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler