Pokemon Go Türkiye bilmecesi!

Pokemon Go oyunu, her geçen gün yeni ülkelerde resmi olarak indirime sunulurken Türkiye’ye bir türlü gelmedi. Hatta oyunun çıkacağı ülkeler arasında ne Asya listesinde nede Avrupa listelerinde Türkiye yok. Oyun Türkiye’ye gelemeyecek mi? Neler oluyor?

Hepimiz bu oyundan bir şekilde haberdar olduk. Öyle ya da böyle oyunu ya indirdik, denedik ya da oynuyoruz. Oyunun Türkiye’de bu kadar rağbet görmesine rağmen neden oyun hala Türkiye’ye gelmedi ve asıl soru ise oyunun indirilebileceği ülkeler arasından neden henüz Türkiye’nin adı gözükmüyor.

Aslında buna yönelik çalışmalar devam ediyor. Oyunun yapımcısı olan Niantic, oyunun resmi olarak yayımlanmadığı ülkelerde Pazar araştırmalarına devam ediyor. Bu nedenle Türkiye’de de yapılmış araştırmalar mevcut.

Aslında tam da yukarıda söylediğimiz gibi Niantec’in yaptığı Pazar araştırmaları da Türkiye’de yoğun bir oyuncu kitlesi olduğunu gösteriyor. Özellikle APK temin ederek oynayanların sayısı, oyunun resmen indirime sunulduğu ülkeler arasında, birçok ülkeden daha fazla kullanıcıya sahip olduğu gözüküyor.

pokemon-go-nun-sonu-mu-geliyor-nintendo-en-buyuk-piyasa-kaybini-yasadi-1469450655Gelen bilgilere göre, aslında gelen iddialara göre Niantec, henüz Türkiye’de oyunu resmi olarak sunabilecek altyapıya sahip değil. Tabi bunun bir iddia olduğunu tekrarlayalım.

Gelen iddialara göre Türkiye’den yaşanılan yoğunluktan dolayı yer yer sunucularda ağırlıklar ve çökmeler meydana geliyor. Bu yüzden Niantec oyunu henüz resmi yollardan indirilebilir duruma getirmiyor. Ayrıca takvim de de bu yüzden geriye atıldı.

Pokemon Go Türkiye’ye bu tarihlerde gelebilir

Yine aynı kaynaktan gelen bilgilere göre oyun resmi olarak Türkiye’de ancak Eylül veya Ekim aylarında indirilebilecek durumda olacak.

Oyunun sadece Türkiye değil, oyun sektörleri için önemli pazarlardan olan Çin ve Hindistan gibi ülkelerde de henüz resmi olarak dağıtılmaya başlanmadığını da belirtmemiz gerekiyor.

Android kullanıcıları için durum oldukça basit. Oyuna ait APK bulup cihaza yüklemeniz yeterli. Bu çok olsa orta düzey bir kullanıcının sadece 10 dakikasını alacak bir işlem. Ancak iOS kullanıcıları o kadar şanslı değil.

iOS sürümünü indirmek için, Apple hesabınızın bağlı bulunduğu ülkeyi değiştirmeniz gerekiyor. Bu Pokemon Go oyununun resmi olarak indirilebildiği ülkelerden birisi olması gerekiyor elbette. Ancak oyun ücretsiz olsa da, kredi kartı sorunlarından dolayı Apple bu işleme yer yer onay vermeyebiliyor.

Pokemon GO Eskisehir

Popüler Haberler

İlgili Haberler