Pokemon GO Sistemlerinde Açık Bulundu

Son dönemin en çok oynanan oyunlarının başında Pokemon GO geliyor. Bilgisayar oyunları hatta konsol oyunlarının bile önüne geçmeyi başaran Pokemon GO, artık mobil oyun teknolojileri arasında yeni bir dönemin başlamasına da neden olmaya başladı. Kısa süre içerisinde büyük oranda başarı elde eden Pokemon GO oyunu son dönemde ise sıkıntılar yaşamaya başladı. Zira oyunun bu kadar çok tutulması ve oyunun sunucularının henüz tüm dünyada yayına geçmek için hazır olmadığının bilgisinin verilmesi. Pokemon GO oyununun son dönemde sıkıntılar yaşamasına neden olan gerekçeler olarak gösterilebilir. Oyunun yaşadığı sıkıntılar ise aslında saldırılar. Oyunun bu kadar gözde bir hal almasıyla beraber artık hacker gruplarının da hedefi haline gelmesi Pokemon GO oyununda yaşanan sıkıntılar. Daha önce birçok hacker grubu tarafından saldırıya uğraması ve bunun sonucunda da Pokemon GO serverlarında anlık sorunlar yaşandığını biliyoruz.

Oyunda Açık Bulundu

Tüm bu saldırılar sonrasında Pokemon GO sunucularında sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Yaşanan sorunlar neticesinde Niantic yaptığı açıklamada ise saldırıyı kabul etmemişti. Saldırıyı kabul etmemelerinin ardından yeni bir saldırı daha alacakları açıklanan oyunun başka bir sorunu daha ortaya çıktı. Bir yazılımcı tarafından bulunan açık nedeniyle aslında oyunda istediğiniz Pokemon karakterine ulaşabileceğiniz açıklandı. Yazılımcı tarafından bulunan açıkla beraber artık hareket bile etmeden Pokemon karakterlerine ulaşabiliyorsunuz. Bunun dışında bulunan açık Pokemon karakterlerinin de doğrudan değiştirilmesine olanak sağlıyor. Yani bulduğunuz Pokemon tek bir kod ile başka bir Pokemon olarak gösterilebiliyor.

Açık Sadece Görüntüde

Sıradan bulduğunuz bir Pokemon karakterini açık sayesinde çok nadir bulunan bir türe dönüştürebiliyorsunuz. Bu sayede çok daha az bulunan Pokemon karakterlerine de ulaşmak mümkün oluyor. Fakat bulunan açık şuan için sadece görsel kaynaklı. Yani bulduğunuz Pokemon’u yakalamak istediğiniz an sadece görüntüden ibaret olan Pokemon sorun veriyor ve oyun yaşanan sorundan dolayı kullanıcıyı oyundan atıyor. Söz konusu açığın kısa süre içerisinde kapatılacağı da gelen bilgiler arasında. Fakat Pokemon GO üzerine bu yönde yapılan çalışmaların devam edeceği de kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler