Pokemon Go İçin Yeni Güncelleme Ortaya Çıktı

Yayınlandığı andan bu yana akıllı telefonlara en çok oynanan oyun rekorlarını ardı ardına kıran Pokemon Go oyunu sadece bir Pokemon oyunu olması ile değil bunun yanında artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda sunduğu ayrıcalıklarla da gündeme gelmişti.

Oyun içerisinde yer alan sistemlerde daha çok artırılmış gerçeklik üzerinden durulması ve sanal dünya ile gerçek dünya arasında oynanan bir oyun olarak öne çıkması Pokemon Go serisini kısa süre içerisinde ön çıkarak noktalardan birisi olmuştu. Bu kadar kısa bir süre içerisinde kullanım oranları ile açık ara rekor kıran oyunun sessiz sedasız ilerleyişi ise devam ediyor.

Pokemon Go Güncellemeler Geliyor

Bu noktada serinin güncellemelerinin de devam ettiğini söylemek gerekiyor. Özellikle oyunun yeni bir güncellemesinin daha duyurulması ile beraber bir kez daha Pokemon Go ilgileri üzerinde toplamayı başardı. Yeni güncelleme ile beraber ise gelen yeniliklerde net bir şekilde ortaya çıktı. Yeni güncelleme ile beraber ilk gelen yenilik düello modu olarak öne çıkmaya başladı.

Pokemon Go

Bu mod ile beraber artık oyuncuların birbirlerine karşıda oynamaları sağlanacak. Yani rakibiniz sadece yapay zeka olmayacak. Bu sistemler beraber tam anlamıyla oyunda nasıl bir değişim olacağı ise güncellemeden sonra netlik kazanacak gibi. Bunun dışında gelen bir diğer yenilik ise Pokemon değişimi olduğunu da belirtelim. Oyuncular birbirleri arasında Pokemon değiştirebilecekleri gibi bunun yanında değişim olmadan da Pokemon verilebilecek.

Yeni Güncelleme İle Oyuncu Sayısının Artırılması Amaçlanıyor?

Tüm bunlarla beraber yeni Pokemon Go güncellemesinin neden yayınlandığı da ortaya çıktı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının nedeni oyun içerisinde azalan kullanıcı sayısının artırılması olduğu belirtildi. Yani bir nevi kullanıcı sayılarının biraz daha artış göstermesini sağlamak için oyunun yapısını biraz daha işlevsel hale getirecek olan yeni bir güncelleme yayınlanmış olacak.

Söz konusu güncellemeden sonra oyunda tam olarak nasıl bir değişimden söz edilecek bunu ise Pokemon Go güncellemesinden sonra görebileceğiz. Henüz tam anlamıyla ortaya çıkmadığı için güncellemenin belli başlı detaylarının da kesinlik kazanmadığını belirtmek gerekiyor. Bakalım yeni güncelleme oyunun yapısını ve oyuna gösterilen ilgiyi nasıl değiştirecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler