Pokemon GO İçin Önemli Güncellemeler Mevcut!

Dünyayı sarıp kavuran mobil oyunlardan biri olan Pokemon GO oyunu, ülkemize ne zaman geleceğine dair bilgilendirme içeren yazımızın ardından önemli birkaç haber daha yayınlandı. Resmi kaynaklardan alınan veriler olmasa da firma ile iletişime geçilerek alınan bilgiler dahilinde oyun için önemli yenilikler mevcut. Öncelikle Pokemon Go indirmek içi internette çeşitli APK’lar bulunuyor. Bunlar oyun yapımcısı tarafından tavsiye edilen sürümler olmadığını ve size zarar verebilecek bağlantılar olduğunu hatırlatalım.

Şuan Almanya İçin Oynanabilir!

Pokemon Go mobil oyunu, twitter üzerinden server yoğunluğu sebebiyle şuan oldukça büyük bir yük altında kaldıklarını ve yavaş yavaş diğer ülkelere bu oyunu sunacaklarını açıkladı. Burada kullanıcılar bu durumdan rahatsız olsalar da yapacak bir çözüm bulunmuyor. Son 24 saat içinde Pokemon Go resmi twitter profili, Almanya için oyunu oynanabilir olduğunu duyurdu.

Burada güzel olan şey, ülkeler için yavaş yavaş bu oyun kullanılabilir bir hale geliyor olması… Bu gidişle yakın zamanda ülkemizde de bu oyun resmi olarak sunulması bekleniyor.

pokemon-go-da-hile-yapanlar-cezalandiriliyor-705x290

Oyun Bug’ları ve Cezaları

Öncelikle oyun içerisinde onlarca ve zorlarsak yüzlerce hata bulunuyor. Hele ki bunun yazılımsal tarafını düşünemiyoruz. Ancak oyun büyük hızla tamir edilerek daha stabil hale getirildiği, kurucuları tarafından açıklandı. Ayrıca bu hataları kullanan bazı hacker kullanıcılar, konum bilgilerini farklı yerlerde göstererek konumsal olarak hileye başvurdukları sosyal medyada konuşulan konulardan birisiydi. Firma, bu kişilerin hesaplarına belirli süre ceza vererek oyun içerisinde pokemon yakalamalarını yasakladı. Ceza konusunda firma, yaptırım olarak neler yapacak şuan bilinmiyor.

Pokemon Go İçin İntel İşlemciler’e Merhaba!

Öncelikle oyun ilk çıktığında, yapılan yorumlar ve testler sonucu intel işlemci bulunan telefon ve tabletlerde çalışmadığı görülüyor. Özellikle Galaxy Note ve Asus Zenfone kullanıcıları, bu sorundan büyük çapta etkilenerek oyundan uzak kalmışlardı. Hatta İmza kampanyası ile kısa sürede aktif 50 bin imza toplandı.

Pokemon Go oyunu için yayınlanan son güncelleme ile artık İntel işlemci telefonlar, bu oyunu destekleyecek bir şekilde geldiği, tarafımızca test edildi. Sizin de Zenfone veya buna benzer bir intel işlemciniz varsa, son sürümü indirmeyi deneyebilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler