Pokemon GO İçin İlginç İddia

Yayınlandığı ilk andan itibaren büyük oranda indirme almayı başaran Pokemon GO oyunu çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından indirilmeye başlanmıştı. Milyonlarca kişi tarafından indirilmesine karşılık hala belli ülkelerde de yayına girmeyen Pokemon GO yapımcılarının bu konuda sıkı bir çalışma içerisinde olduğunun haberleri de gelmeye başlamıştı. Özellikle son dönemde 26 ülke için de yayına geçtiğinin duyurulmasının ardından bir kez daha gündeme gelen Pokemon GO sunucularında ise geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir durum yaşandı. Yaşanan olumsuzlukla beraber Pokemon GO oyununun bir süre önce çöktüğünün haberleri verilmişti. Niantic tarafından yapılan açıklamada ise çökme nedeni olarak sunuculardaki sorunlar gösterilmişti.

Hacker Saldırısı Yapıldı

Fakat her ne kadar Niantic sunucu tabanlı bir sorun yaşadıklarını belirtse de aslında durumun bundan kaynaklanmadığı da iddia edildi. Zira gelen iddialara göre firmaya hacker grupları tarafından saldırı yapıldı ve bu nedenle oyunun sunucuları zarar gördü. Fakat Niantic bu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı. Firmanın bu iddiaları yalanlamasıyla beraber Pokemon GO’nun yeni düşmanlar edindiği de ortaya çıktı. Saldırıları yapan hacker grupları birleşme kararı alarak Pokemon GO oyununu hedef olarak seçti. Gelen bilgilerle beraber ilerleyen dönemlerde Pokemon GO yapımcılara zorlu bir sürece girecek gibi.

1 Ağustos Tarihinde Pokemon GO İddiası

Bununla beraber bazı hacker grupları sosyal medya üzerinden bir yazı yayınlayarak 1 Ağustos tarihinde Pokemon GO oyununa saldıracaklarını iddia etti. Yayınlanan yazılarla beraber DDOS saldırı yapılacağı iddia edilen oyunda ise şuan için bir sorun olmadığı belirtiliyor. Fakat Niantic firması da bu konuda henüz bir bilgi vermiş değil. Henüz ülkemizin de arasında olduğu birçok ülke içinde yayına geçmeyen oyunun gerçekten böyle bir saldırıya maruz kalıp kalmayacağı da merak konusu oldu. Zira milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunun böyle bir saldırıya maruz kalmasının oyunun sunucularının çökmesine neden olabileceği de iddia ediliyor. Niantic’in bundan sonraki adımlarının neler olacağı da merak konusu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler