Pokemon GO Çöküşe Geçti

Yayınlandığı andan beridir en çok konuşulan mobil oyunlardan biri Pokemon GO oldu. Arttırılmış gerçeklik alanında en başarılı oyunlardan biri olarak gösterilen Pokemon GO oyununun oluşturduğu yapı sayesinde oyuna büyük oranda da ilgi gösterilmeye başlanmıştı. Özellikle son güncellemelerden sonra çok daha işlevsel hale geldiği de belirtilen oyunun elde ettiği başarı ise uzun süredir konuşuluyordu. Oyunun tüm dünya genelinde de yayınlanmamasının da göz önüne alınmasıyla beraber en çok oynanan oyunlar listesinde yer almaya başlayan Pokemon GO’nun son günlerde ise istedikleri pek de olmuyor gibi. Zira son veriler Niantic firmasını üzecek cinsten.

Kullanıcı Sayıları Düşmeye Başladı

Bu noktada son açıklanan veriler epey bir düşündürmeye başladı. Zira açıklanan bilgilerle beraber kullanıcı sayılarının büyük oranda düştüğü de belirtildi. Sadece son bir ayda kullanıcı sayılarında ciddi bir düşüş yaşayan uygulama son olarak 45 milyon aktif bir kullanıcı sayısıyla beraber zirve noktasına ulaşmıştı. Yeni kullanıcı kazanamayan uygulama bununla beraber son dönemde ciddi oranda da kullanıcı kaybetti. Elde edilen bilgilere göre oyun şuan için son bir ayda 15 milyon kullanıcı kaybetti. Aktiflik oranı hızla düşen uygulamanın son aktiflik oranlarının ise bir hayli düşüşe geçtiğini de söylemek gerekiyor. Şuan için 30 milyon kullanıcısı olan Pokemon GO’nun yaşadığı bu kayıp finans rakamlarına da yansıdı.

Oyunun Gelirleri Düşüyor

Oyunun bir anda bu kadar çok kullanıcı kaybetmesi ve bununla beraber oyun içi aktifliğinde düşmesiyle beraber Pokemon GO oyununun gelirlerinin de bir hayli düşüşe geçtiğini de söylemek gerekiyor. Yaşanan bu gelir düşüşü ile beraber ilk büyük çöküşünü de yaşadığı belirtilen uygulamanın yaşadığı bu düşüş devam edecek mi merak konusu. Zira aktiflik konusunda yaşanan sorunla beraber oyunun hala birçok ülke içinde yayınlanmadığını da söylemek gerekiyor. Pokemon GO’nun tüm ülkeler için yayınlanmasının ve güncellemelerle beraber yeni oynanış dinamiklerinin gelmesi durumunda oyun yeniden ilk günlerine döner mi bilinmez ama şuan için düşüş devam edecek gibi.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler