PokeDetector İle Pokemon GO

Niantic firmasının en büyük yapımlarından biri olarak gösterilen Pokemon GO, çizgi film serisinden gelen hayranlıklardan mı yoksa oyunun arttırılmış gerçeklik yapısının farklı gelmesinden mi bilinmez ama çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişiye ulaşmayı da başarmıştı. Hemen her alanda oynanabilen ve sanal dünya ile real dünyayı birbirine bağlayan oyunun bu yapısıyla beraber milyonlarca oyuncunun oyun listesinde yer almaya başladığını da söylemek mümkün. Henüz tüm bölgeler için yayına geçmeyen Pokemon GO oyununun sürekli olarak yardımcı bir uygulamasını ya da yan ürünlerini de görmeye başladık. Sadece yazılımsal olarak değil bunun dışında telefonların şarj sorununuz çözmek için taşınabilir Poketop şarj aletleri Pokemon çıkartmaları da epey bir tutulmaya başladı. İşin yazılım kısmında ise birçok yeni uygulama sunulmaya başlandı.

PokeDetector İle Pokemon Asistanı

Bu noktada geliştirilen yardımcı uygulamalardan birisi de PokeDetector uygulaması oldu. Bilindiği gibi dolaşırken Pokemon bulmak istiyorsanız ya da Pokemon yakalamak istiyorsanız sürekli olarak uygulamanın açık kalması gerekiyor. Bu durumda hem telefonun şarj sorunun ortaya çıkmasına hem de Pokemon karakterlerinin görülmemesine neden oluyordu. Fakat PokeDetector ile artık bu sorun çözülüyor. Uygulama Pokemon GO oyunu telefonda kapalı olsa bile kullanıcı gittiği her hangi bir yerde Pokemon ile karşılaşırsa o zaman uyarı veriyor. Doğrudan kullanıcının telefonuna bildirim gönderiliyor. Böylelikle kullanıcıların anlık olarak Pokemon yakalamaları da sağlanıyor.

Android Wear Üzerinde De Çalışıyor

Bu noktada PokeDetector uygulamasının akıllı saat desteği olduğunu da belirtelim. Şuan için Apple Watch akıllı saatlerinde olmasa da Android Wear işletim sistemli saatlerde PokeDetector bildirimleri çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar oyun kapalı olsa bile Pokemon ile karşılaştıklarında doğrudan akıllı saatlere bildirim gidiyor. Bu sayede zaman kaybetmeden Pokemon yakalamak da mümkün kılınmış oluyor. Uygulamanın ilerleyen günlerde ise Niantic firması tarafından da değerlendirileceği de belirtiliyor. PokeDetector ile Pokemon GO oyunu nasıl değişir merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler