PlayStation VR Çıkış Tarihi Açıklandı

Yeni nesil konsol adı verilen yeni seri cihazlarıyla oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyan PlayStation oyun konsolu, son sürümüyle bir hayli beğeni toplamayı da başarmıştı. Sony tarafından oyunculara en iyi şekilde hitap eden PlayStation 4 konsollarından sonra ise oyun deneyimi konusunda da büyük değişimler yaşanmaya başladı. Fakat tüm bu değişimlerden sonra bile hala yeni nesil konsollarda bile yenilenme çalışmaları devam ediyor. Bu noktada teknolojinin hızının önüne geçmeyi bırakın teknolojinin hızını yavaşlatmak bile mümkün olmuyor. Zira henüz yeni yeni PlayStation 4 konsollara alışmaya başlamışken şimdilerde de PlayStation VR cihazlar gündeme gelmeye başladık. Sanal gerçeklik kavramını oyun dünyasına taşıyacak olan PlayStation VR cihazlar ise uzun süredir merakla bekleniyordu. Firmanın VR haberini vermesinden sonra her hangi bir çıkış tarihi belirtmemesi de merakları biraz daha tırmandırmıştı.

Beklenen Tarih Sonunda Geldi

Tüm bunlarla beraber uzun süredir beklenen çıkış tarihi sonunda açıklandı. E3 2016 fuarının en büyük sürprizlerinden biri olan PlayStation VR cihazların çıkış tarihi de yine E3 fuarında açıklandı. Açıklanan tarihe göre PlayStation VR cihazların piyasaya sürülme tarihi ise 13 Ekim olacak. Sonbahar aylarında satışa sunulacak olan PlayStation VR cihazların detayları da belli oldu. Fuarda yapılan tanıtıma göre birçok özelliğinde açıklandığını söylemek gerekiyor.

50 Oyun Desteği İle Gelecek

Açıklanan ilk detaylara göre PlayStation VR cihazı doğrudan oyun konsolu ile uyumlu olarak çıkartılacak. Bu sayede ilk etapta sadece 50 oyun ile sınırlı tutulacak olan PlayStation VR desteği kısa süre içerisinde birçok büyük oyuna da uyum sağlayacak. Bunun dışında teknik konularda da 100 derece açısal görüntüye sahip olacağı, Full HD çözünürlük desteği sunacağı ve 122 Hz yenileme hızına sahip olacağı açıklanan PlayStation VR cihazların fiyatları konusunda da resmi açıklama yapıldı. Yapılan ilk açıklamaya göre yurt dışı için belirlenen satış fiyatı ise 499 dolar olarak belirlenecek. Ülkemizde bu fiyatın nasıl karşılık bulacağı ise şimdilik merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler