PlayStation 4 Slim Fiyatı Ortaya Çıktı

Oyun konsolu denildiğinde akla iki ana marka geliyor. Bunlardan birisi Sony, bir diğeri ise genelde yazılımları ile tanıdığımız Microsoft oluyor. Microsoft tarafından geliştirilen XBOX oyun konsollarıyla beraber adı en çok duyulan oyun konsollarından biri olan PlayStation konsollarının sektöre liderlik ettiklerini de biliyoruz. PlayStation 4 ile beraber yeni nesle de geçiş yapan Sony’nin son dönemde XBOX konsollarında biraz önüne geçmeye başladığını da söyleyebiliriz. Oldukça beğeni toplayan yeni nesil PlayStation 4 oyun konsolları le beraber gerek satış rakamlarında gerekse de eleştirilerde istediğini alan Sony şimdilerde ise yeni nesil konsollarının yeni versiyonları ile gündeme gelmeye başladı.

PlayStation 4 Slim Duyuruldu

Bu noktada her ne kadar önce PlayStation 4 NEO modeli duyurulmuş olsa da PlayStation 4’ün yeni yüzü olacak olan bu modelden önce PlayStation 4 Slim modelinin piyasaya çıkacağı açıklanmıştı. Tıpkı eski serilerde olduğu gibi yeni nesil konsolları içinde daha ince olan Slim versiyonun duyurulmasının hemen ardından ise gözler bir kez daha Sony kanadına çevrildi. Slim versiyonun hangi özelliklere sahip olacağı konusunda dev firma tarafından da bazı tüyolar verilmişti. İlk versiyona göre çok daha ince ve çok daha kullanışlı olacağı düşünülen yeni modelin satış detayları  ile ilgili yeni bazı bilgilerde ortaya çıkmaya başladı.

Çok Daha Ucuz Olabilir

Son gelen bilgilere göre PlayStation 4 Slim versiyonunun beklenen fiyatın çok daha altına satılacağı da düşünülüyor. Zira yavaş yavaş bazı alışveriş sitelerinde PlayStation 4 Slim için ön siparişlerde açılmaya başladı. Açılan ilk siparişler ise İngiliz alışveriş sitelerinden geldi. Yapılan açıklamada ise yeni nesil oyun konsolunun ince versiyonu olan PlayStation 4 Slim için verilen fiyat ise 378 sterlin civarında oldu. Ülkemiz para birimine göre 1.480 TL gibi bir fiyata gelen oyun konsolunun bu fiyatı ile diğer konsollara göre çok daha fazla satış elde edeceği de düşünülüyor. Fakat söz konusu satış fiyatının resmi olarak açıklanmadığını da belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler