PlayStation 4 Neo Detayları Kesinleşiyor

Sony’nin bu sene en fazla kar elde ettiği alanların başında oyun konsolları geldi. Akıllı telefonlarda satış rakamlarında düşüş yaşamasına rağmen yeni nesil oyun konsolları olarak adlandırılan PlayStation 4 konsollarıyla beraber büyük oradan satış elde eden Sony, gördüğü bu ilgiyi devam ettirebilmek için oyun konsolu alanına daha fazla yönelmeye başlamıştı. Dev firma ilk olarak PlayStation 4 için yeni bir sürüm hazırlıkları içerisinde olduklarını açıklamıştı. Fakat yapılan açıklamayla beraber yeni sürümün detayları da sır gibi saklanmıştı. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni sürümün ise PlayStation 4 Neo olarak adlandırılacağının ortaya çıkmasının ardından gözler bir kez daha Sony kanadına çevrildi.

PlayStation 4 Neo Ekim Ayında Geliyor

Duyuru yapılmasına karşın henüz tam detaylı bir resmi tanıtımda yapmayan Sony’nin geliştirilmiş yeni nesil konsolları için çıkış tarihi bilgileri ise gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Sony firmasına yakın kaynaklar tarafından açıklanan bilgiler doğrultusunda konsolların Eylül ayı içerisinde satışa çıkması bekleniyordu. Fakat bunun dışında artık bazı alışveriş sitelerinde de yer aldığı gibi yenilenmiş yeni nesil konsolların Eylül ayı içerisinde değil de Ekim ayında satışa çıkabileceği düşünülüyor. Sony tarafından yapılmış resmi bir çıkış tarihi açıklaması olmasa da PlayStation 4 Neo için artık geri sayımın başladığı kesin. Zira PlayStation 4 Neo’da yer alacak olan donanım özelliklerinin de bir bir ortaya çıktığını belirtelim.

DDR5 Ram

PlayStation 4 Neo için tahmin edilen daha doğrusu Sony tarafından kullanılacağı düşünülen donanım özelliklerinin ise bir hayli yüksek olduğunu da belirtelim. İlk olarak 8 GB DDR5 teknolojiye sahip Ram kullanacağı düşünülen Sony’nin ayrıca PlayStation 4 Neo içerisinde 8 çekirdekli 2.1 Ghz hızında Jaguar işlemci kullanacağı da belirtiliyor. İşlemci ve Ram miktarının oldukça yüksek olmasıyla beraber PlayStation 4 Neo’nun çok daha yüksek bir oyun deneyimi sunması da bekleniyor. Tüm bu özellikleriyle beraber PlayStation 4 Neo’nun nasıl bir ilgi göreceği ise merak konusu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler