PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi Kesinleşti

Sony ve Microsoft arasındaki yarış giderek kızışmaya başladı. Özellikle geçtiğimiz sene yeni nesil konsol adı verilen konsolların piyasaya sürülmesiyle beraber artık çok daha derinleşen rekabette iki firmada net olarak birbirine üstünlük sağlayabilmiş değil. Her ne kadar son konsollarıyla Sony’nin bu alanda biraz daha önce olduğu belirtilse de aslında ciddi bir fark oluşturulamadığını da söylemek gerekiyor. Rekabetin bu kadar fazla olmasıyla beraber yeni nesil konsolları da her iki firmada bir kez daha güncelleme kararı almıştı. Yapılan açıklamayla beraber her iki yeni nesil oyun konsolları içinde yeni versiyonlar duyurulmuştu. İlk duyuruda dikkati çeken Sony’nin PlayStation 4 Neo konsolu oldu. Yeni nesil Sony konsollarının güncellenmiş versiyonu olarak dikkat çeken PlayStation 4 Neo için özellik ve çıkış tarihi açıklamaları ise bir bir ortaya çıkmaya başladı.

PlayStation 4 Neo Özellikleri Belli Olmuştu

Bu noktada ilk olarak geçtiğimiz günlerde PlayStation 4 Neo için açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamayla beraber güncel konsolların 4K çözünürlük desteği vereceği ve bunun yanında ilk versiyona göre %13 hızlanma sağlanacağı da belirtilmişti. Boyut olarak çok daha fazla depolama alanı seçenekler sunacak olan yeni nesil konsolları için özellik açıklamasının gelmesiyle beraber bir diğer konuda merak konusu olmuştu. Bu noktada merak konusu olan bir diğer konu ise güncellenen PlayStation 4 Neo konsollarının ne zaman piyasaya sürüleceği olmuştu.

Amazon Çıkış Tarihini Açıkladı

Merakla beklenen çıkış tarihi için ise ilk somut açıklamayı dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri Amazon yaptı. Her zaman olduğu gibi bu senede konsollar için erken siparişi açan Amazon’da PlayStation 4 Neo için çıkış tarihi olarak ise 13 Ekim 2016 gösterildi. Fakat tüm bu bilgilere ve açılan ön sipariş tarihine rağmen ise Sony hala bir açıklama yapmış değil. Kesin olarak çıkış tarihi açıklamasının yapılmaması ise kafaları karıştıran bir diğer konu oldu. Amazon’un bu konuda yaptığı açıklamayla beraber ilk bakışta Ekim ayı içerisinde konsolların piyasaya çıkması bekleniyor. Tabi yine de kesin bir bilgi olmadığını belirtelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler