PlayStation 3 Oyunları Artık Bilgisayarda

Oyun konsolları denildiğinde akla ilk gelen firmalardan biri Sony oluyor. Özellikle son dönemde yeni nesil konsolları yani PlayStation 4 ile beraber büyük bir başarı elde eden Sony son olarak ise yeni nesil oyun konsollarını da güncelleyeceğini açıklamıştı. PlayStation 4 için yeni yayınlanan versiyonlarla beraber Neo ve Slim adı verilen yeni versiyonlar piyasaya sürmeye hazırlanan Sony tüm bunlarla beraber eski konsolları içinde desteği kesmediğini açıkladı. Zira bir önceki nesil olarak bilinen PlayStation 3 oyun konsolları için her ne kadar yazılım desteği kesilmiş olsa da bazı yeni yatırım haberleri de gelmeye başladı.

PlayStation 3 İçin Yeni Yazılım

Bu noktada ise geçtiğimiz günlerde yeni nesil konsollardan bir önceki nesil olarak gösterilen PlayStation 3 için yeni bir proje açıklaması yapılmıştı. Yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre PlayStation 3 oyunlarının artık bilgisayarda oynanacağı da açıklanmıştı. Kullanıcıların ekstra para vermeden doğrudan oyunları bilgisayar üzerinde oynamalarına olanak sağlayacak olan sistem ise sonunda ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni bilgilerle beraber PlayStation 3 oyunlarını bilgisayarlarda oynamak için kullanılan sistem ise PS Now olarak açıklandı. Söz konusu açıklama ile beraber PS Now sisteminin de detaylarının belli olduğunu da belirtelim.

Aylık Ücret Ödenecek

PS Now sisteminin açıklanan ilk detayları ise oldukça beğeni toplayacak cinsten. Zira Sony tarafından yapılan açıklamada söz konusu sistemin doğrudan bilgisayara yüklenecek olan bir program ile çalışacağı da açıklandı. Bu programla beraber kullanıcılar kendi hesaplarına girerek doğrudan PlayStation 3 oyunlarına da erişebilecek. PlayStation 3 oyunlarına ulaşmak için ise ekstra bir programa ihtiyaç duyulmayacak. Sadece PS Now erişimi için kullanılacak programlara ihtiyaç duyulacak. Tabi tüm bunların dışında Sony’nin tüm bu hizmet için ise kullanıcılardan 20 dolar gibi bir ücret alacağı da açıklandı. Aylık olarak alınacak olan bu ücret karşılığında ise kullanıcılara oyun erişimi de sağlanmış olacak. Bir nevi Steam sistemi getirecek olan Sony’nin bundan sonraki aşamada nasıl adımlar atacağı da merak konusu oldu.

Popüler Haberler

İlgili Haberler