PES 2017 İçin Dev Ortaklık

FİFA serisiyle beraber futbol oyunlarının başka bir boyuta geçtiğini söylemek mümkün. Özellikle son iki senedir en büyük rakibi olarak gösterilen PES’e karşı bir hayli üstünlük saplayan ve oyun dinamikleri konusunda da oldukça iyi çözümler sunan FİFA serisi her sene olduğu gibi bu sende yeni oyunuyla oldukça iddialı geliyor. Yeni serisiyle oyun motorunu ve dinamiklerini de değiştireceğini açıklayan EA Games’in bu hamlelerine karşı PES’in nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu oldu. Zira dev firma Konamı yaptığı açıklamada bu sene kesinlikle amaçlarının FİFA’nın üstünlüğünü geri de bırakmak olduğunu belirtmişti. Yapılan bu haberle beraber PES üzerinde birçok sistem değişikliğine de gidildiği açıklanmıştı. Gelen açıklamalarla beraber PES’in attığı adımlar ise sürekli gündeme gelir oldu. Son olarak oyun için dev bir anlaşma yapıldığı açıklandı.

Barcelona İle Anlaşmaya Varıldı

Bu noktada Konamı’nin dünyanın en büyük takımlarından biri olarak gösterilen Barcelona ile anlaşmaya vardığı da belirtildi. Anlaşmaya göre 3 sene boyunca PES serisi ile Barcelona takımı arasında anlaşma uygulanacak. Söz konusu anlaşmayla beraber bir nevi oyuna sponsor olan Barcelona takımının bu sene dahil olmak üzere oyunun hemen her yerinde yer alacağı da belirtiliyor. Özellikle takımın futbolcuları konusunda özel bir yüz çalışması yapacak olan Konamı PES 2017 içerisinde bu sistemi kullanacak.

Tüm Ögeler Oyunda Yer Alacak

Bu noktada ilk olarak oyuna yeni bir hava getireceği düşünülen reklamlar kullanılacak. Stat çevresinde Barcelona reklamları yer alacak. Bunun dışında takımın stat ve diğer tüm özellikleri de olduğu gibi oyuna aktarılacak. Kısa süre içerisinde PES 2017 içinde Barcelona görselleri yayınlanmaya başlanacak. Yeni anlaşmayla beraber takımda yaşanacak olan anlık değişimlerinde oyuna aktarılması bekleniyor. Lisans ve logo sorunları gibi sorunları da tamamen ortadan kaldıracağını açıklayan Konamı tabi tüm bu uygulamaları şuan için sadece Barcelona takımı için yapıyor. İlerleyen dönemlerde diğer takımlarda olaya dahil edilir mi işte orası merak konusu. Zira PES serisinin en büyük sorunu lisanlar bu anlaşmalarla giderilebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler