PES 2017 Demosu Geldi

Futbol oyunları denildiğinde akla ilk gelen yapımlar PES ve FİFA oluyor. Kıyasıya bir mücadele içerisinde olan iki yapımında hemen her sene futbol oyunları alanında yarışa başladıklarını da söylemek gerekiyor. Tabi son üç senedir FİFA’nın gerek kullandığı oyun motoru gerekse de oyun dinamikleri sayesinde bir adım önde olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle PES serisinde yaşanan lisans sorunu ve oyunun dinamiklerinin beğenilmemesiyle beraber epey bir geri kalmaya başlayan PES serisi bu sene öne çıkmak için de epey bir çalışma yapmışa benziyor. Zira öncelikle lisans sorununu çözmek için Konamı’nin birçok yeni takımla anlaşma yapıldığını da söylemek gerekiyor.

Yeni Oyu Motoru Yeni Oynanış

Bununla beraber oyunda yeni oynanış ve yeni oyun motorunun kullanılmasıyla beraber oyunda dinamiklerin daha zengin hale getirilmesi, ikili mücadelelerin çok daha gerçekçi yapılması gibi etkenlerde PES serisinin bu sene biraz daha öne çıkmasına olanak sağlayacak gibi. Tüm bunlarla beraber PES serisinin kullandığı yeni grafiklerin ve futbolcuların yüzlerinin de çok daha gerçekçi olması PES 2017 oyununun epey bir beğeni toplayacağını gösteriyor. Ardı ardına yayınlanan oynanış videolarıyla da beraber büyük oranda beğeni toplayan son seri şimdilerde ise demo versiyonu ile gündemde.

Demo Yayınlandı

Normalde demo versiyonunun yayınlanma tarihi olarak ise 24 Ağustos’u gösteren Konami’nin beklenen bu tarihinin XBOX için erkene çekildiğini de belirtelim. Bugün itibariyle XBOX serisi için yayınlanan demonun ilk izlenimlerde de epey bir beğeni toplandığı da belirtiliyor. Bununla beraber oyunun tüm platformalar için demo versiyonunun da yarın itibariyle yayınlanacağını da belirtelim. Şimdilik ise XBOX için yayınlanan yeni versiyonun gerek grafikleri gerekse de oynanış dinamikleri açısından büyük oranda beğeni kazandığını da belirtelim. Tabi demo ile beraber beğeni oranlarını ne derece olacağı da demo versiyonun tüm platformalar için yayınlanmasının ardından ortaya çıkacak gibi. Zira PES’in bu sene FİFA’yı geride bırakıp bırakmayacağının ilk izlenimleri de demoda ortaya çıkacak.

Popüler Haberler

İlgili Haberler