Origin’e En Büyük Güncellemelerden Biri Geliyor

Oyun sektörü artık ulaşılması zor bir alana doğru ilerlemeye başladı. Atari dönemlerinden bu yana sürekli oalrak gelişimine devam eden oyun sektörü son dönemde artık yeni konsollar ve oyun bilgisayarlarıyla beraber epey bir gelişim gösterdi. Oyun teknolojileri konusunda gerek oyunlarda kullanılan grafikler gerek oyun dinamikleri gerekse de oyun içi aksiyon ve atmosfer bir yana dursun artık oyunlara ulaşmak için kullanılan yöntemlerde değişmeye başladı. Bu noktada kullanıcıların eskiden sadece kutulu versiyonarda oyun alabilmelerine karşın şimdi daha çok bu sistem dijitale dönmeye başladı. Yani artık yerinizden bile kalkmadan istediğiniz oyuna ulaşabiliyorsunuz. Bu noktada en çok kullanılan platformlardan birisi de Origin oldu. EA Games oyunlarının yer aldığı platform ise tarihinin en büyük güncelleştirmelerinden birini almaya hazırlanıyor.

Güncelleme Beta Yayına Geçti

Origin tasarımını baştan aşağı değiştirmesi beklenen güncelleme ise beta sürüm olarak yayına geçti. Beta sürüm için şuan ülkemizde destek verilmese de kullanıcıların beta çalışmasına katılarak deneme yapmaları da mümkün. Beta sürümün yayınlanmasıyla beraber sistemde nelerin değişeceği de ortaya çıktı. İlk olarak tasarımda yer alan değişiklikler göze batıyor. Ardından ise sistemde büyük bir değişiklik olması bekleniyor. Bilindiği gibi Origin dönem dönem ücretsiz oyunlar yayınlıyor. Günlemeden sonra bu oyunlarında yapısının değişeceği gelen iddialar arasında.

Türkçe Dil Desteği

Bununla beraber Origin’in en büyük sorunlarından birinin de bu güncelleme ile beraber çözülmesi gündemde. Zira yaşanan en büyük sorun olarak gösterilen dil sorununun artık yeni güncelleme ile ortadan kalkacağı düşünülüyor. Aralarında ülkemizin de bulunduğu birçok merkez için artık yeni dil desteklerinin de gelmesi gündemde. Yani artık Origin Türkiye sürümünü de görmeye başlayacağız. Günlemenin ne zaman tam olarak yayına geçeceği konusunda da henüz net bir açıklama olmadığını da belirtelim. Fakat beta sürümünün yayınlanmasının ardından bu sürenin de çok uzun tutulmayacağı da gelen bilgiler arasında. Tabi yine de Origin tarafından yapılacak olan resmi açıklamaları beklemek gerekiyor. Zira hemen her an çıkış tarihinin yayınlanması gündemde.

Popüler Haberler

İlgili Haberler