Origin Ücretsiz Oyun Detayları Ortaya Çıktı

Steam gibi oyun kütüphanesi platformlarından biri olan Origin, EA Games’in en başarılı sistemlerinden biri olarak biliniyor. Tıpkı Steam sisteminde olduğu gibi kısa süre içerisinde dijital oyun alabileceğiniz ve hesabınızda sürekli olarak depolayabileceğiniz Origin sisteminde belli aralıklarla EA Games kampanyalarda yapmıyor değil. Bu alanda geçtiğimiz günlerde yeni bir kampanya haberi daha gündeme geldi. Yapılan yeni kampanya ile beraber Origin üzerinden belli bir süreliğine bedava oyun oynamak mümkün olacak. Origin Ücretsiz oyun kampanyası ise bu kez Origin Access üzerinden düzenleniyor.

Origin Ücretsiz Oyunlar İçin Ne Yapmak Gerekli?

Kısa bir süre için Origin Access sisteminin ücretsiz olacağının açıklanması ile beraber sistemin nasıl işleyeceği de ortaya çıktı. Öncelikle Origin Access hakkında biraz bilgi verelim. Origin Access kullanıcıların aylık olarak belli bir ücreti Origin’e ödeyerek birçok oyunu bedava oynamalarını sağlayan bir sistem. Yani oyunları tek tek almak yerine belli bir aylık kira ödeyerek oyunları rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Origin Ücretsiz Oyun

Söz konusu sistemin yaygınlaşması ve aylık paket alan kullanıcıların sayısının artması için Origin şimdilerde bu sistemi belli bir süre kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaya hazırlanıyor. Yani bu da şu demek para verilerek oynanan tüm Origin Access oyunları belli bir süre için Origin Ücretsiz Oyun kampanyasına dahil olacak. Söz konusu kampanya için ise sadece sisteme kayıt olmanız yeterli olacak.

Origin Ücretsiz Oyun Sistemi Ne Kadar Devam Edecek?

Yapılan açıklama ile beraber sistemin ne kadar süreliğine ücretsiz olacağı da açıklandı. Birçok yeni oyunun da içerisinde bulunduğu sistemin açık kalacağı süre için ise yapılan açıklamada bu hafta gösterildi. Aralarında birçok efsane oyun serisinin yeni versiyonları olan oyunları Origin Ücretsiz Oyun kampanyası dahilinde bu hafta boyunca ücretsiz olarak oynayabileceksiniz.

Ayrıca kampanya sonunda da fiyatlar konusunda da belli oranlarda indirimler yapılacağı düşünülüyor. Fakat henüz bu konuda net bir açıklama olmadığını da ekleyelim. Söz konusu sistemin işleyişinde de Origin Ücretsiz Oyun serilerinin artacağı ve bu tarz kampanyaların artık belli aralıklarla da düzenleneceği belirtiliyor. Fakat bundan sonraki kampanya için yeni bir bilgi henüz yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler