Nintendo’nun NES Classic Edition Oyun Konsolu Satış Rekoru Kırdı

Nintendo‘nun yeni oyun konsulu Switch henüz piyasaya yeni sürülmüşken NES Classic Edition satışlarının da oldukça iyi sonuç elde ettiğine dair haberler geliyor.

Nintendo retro oyun severler için özel olarak kompakt gövdeli Nes Classic Edition cihazını tekrar hayata geçirdi. Ürün sınırlı stoklarla üretilmesine rağmen satışları oldukça iyi gidiyor. Yurt dışı pazarına 60 dolar üzerinden sunulan ürün Amazon, Best Buy ve Gamestop gibi platformlarda satışa sunulmuştu. Kasım ayında piyasaya çıkan ürün daha ilk haftadan tüketilmişti ve cihazın stok talepleri yükselmişti. Nintendo‘nun kar oranını arttıran NES Classic Editition toplamda 1,5 milyon adet satıldı.

Stok Sorunu Bir Süre Daha Devam Edebilir

Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Donkey Kong ve Metroid başta olmak üzere 30 klasik NES oyununu bünyesinde barındıran NES Classic stok konusunda bir süre daha sıkıntı çekmeye devam edecek gibi. Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima stok problemleri nedeniyle özür dileyerek üretim üzerine çalışmalar yaptıklarını fakat belirli parçaların üretiminin uzun sürdüğünü belirtti.

Nintendo, kullanıcılarının nostaljik ilgisine karşılık verecek yeni oyun konsolu Nintendo Switch ile tekrar beğenileri toplamayı hedefliyor. Yeni ürün 3 Mart’ta kullanıcısıyla buluşacak. Bu süreçte bir NES Classic satın almak isterseniz stoklarda tükendiği için resmi dağıtıcı firmalar yerine farklı platformlardan yaklaşık olarak 130 dolara satın alabilirsiniz.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler