Nintendo Switch Netflix Desteği Almadı

Kısa süre önce oyun konsollarının yeni rakibi olacağı düşünülen Nintendo Switch tanıtımı yapıldı. Oyun konsollarını tablet teknolojileri ile birleştirerek farklı bir konsol deneyimi sunacağı tanıtımla da beraber ortaya çıkan Switch serisinin tanıtımından sonra ise markanın ne gibi özelliklere yer vereceği de ortaya çıkmış oldu.

Hem elde oynanabilecek hem de televizyona bağlanarak oynanabilecek olan bir konsol olarak karşımıza çıkacağı ortaya çıkan Switch oyun konsolunun ne gibi destekleri alacağı da netleşmeye başladı. Özellikle oyun desteği konusunda serinin ne gibi farklar oluşturacağı ve tüm oyunlar için konfigürasyon yayınlayıp yayınlanmayacağı gibi birçok konu konuşulurken Nintendo Switch için bazı kötü haberlerde gelmeye başladı.

Nintendo Switch Desteği Beklenen Düzeyde Değil

İlk olarak oyun desteği konusunda geri kaldığı düşünülen serinin bununla beraber uyum programlarına da dahil edilmeyeceği konuşuluyordu. Geriye dönük olarak oyun desteği bulunmayacağı da açıklanan Nintendo Switch konsollarının bu haberlerle beraber eleştiriler almaya başladığını da söylemek gerekiyor.

Nintendo Switch

Özellikle Nintendo Switch serisi için geriye dönük oyun desteği konusunda beklenen özelliklerin gelmeyeceğin açıklanması bunun yanında oyun konsollunun ekstra program destekleri konusunda da istenen değerlerde olmadığının açıklanması derken şimdi de Nintendo Switch serisi için yeni bir kötü haber daha geldi. Gelen haber yine serinin uygulama desteği konusunda.

Netflix Desteği Yok

Bu noktada seri hakkında gelen son haber  Switch Netflix desteğinin olmayacağı oldu. Sevilen uygulamalardan biri olan Netflix’in diğer oyun konsollarında olmasına karşın Nintendo’nun yeni serisi üzerinde yer almayacak olması konsolları rakiplerinin de gerisine atacak burası kesin. Fakat bunun dışında serinin uygulama desteğini sadece şu an için yayınlamadığını da belirtelim. Yapılan açıklamalara dikkatlice bakılacak olursa ilerleyen tarihlerde yeni Nintendo oyun konsolları için Netflix desteği gelebilir.

Fakat buna rağmen sadece geriye dönük oyun desteğinin olmaması bile yeni konsolların şimdiden rakiplerine göre daha fazla eleştiri almasına da neden oldu. Bunun yanında gelen bir diğer sorun uygulama desteğinin de ortaya çıkması konsol için ciddi sorunlar oluşturacak ve eleştirilere devam edilmesine neden olacak orası kesin.

Popüler Haberler

İlgili Haberler