Nintendo Switch İçin Beklenen Tanıtım Yapıldı

Oyun konsolları alanında en ilginç ürünler olarak karşımıza çıkan Nintendo ürünlerinin bir yenisi geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Duyurusunun yapılmasının hemen ardından aslında merakla beklenen serilerden biri haline gelen Nintendo oyun konsollarının beklenen tanıtımı da gerçekleştirildi. Tanıtımının yapılmasıyla beraber aslında Nintendo Switch özelliklerinin neler olduğu ve beklentilerin karşılanıp karşılanmadığı da ortaya çıkmış oldu. Tanıtımda ilgi çeken birçok nokta olurken en ilginç nokta ise yeni oyun konsollarının tasarımı oldu. Tasarım konusunda aslında bekleneni veren Nintendo Switch özelliklerine bakalım.

Nintendo Switch Hem El Hem de Televizyonlarda Kullanılabiliyor

Bu noktada en çok dikkat çeken özelliğin ise konsolların hem elde kontrol edilebileceği bir tablet şeklinde olduğu hem de televizyonlara bağlanması olduğunu belirtelim. İlk olarak tabletlerin elde kullanım modunda yer alan özelliklerinden bahsetmek gerekirse elde kullanımda Nintendo Switch sadece 720p gibi bir çözünürlük desteğinin olması oyun konsolunun aslında bir tablete dönmesine neden olmakta.

Nintendo Switch

Nintendo oyun konsollarını televizyonlara bağladığınızda ise çözünürlük değeri Full HD değerine de çıkabilmekte. Tabi ki televizyon bağlantısında da kontrol cihazı sistemlerinde de değişiklikler oluyor ve cihazın beraberinde gelen Joy-Con cihazlarını bir gamepad olarak kullanabiliyorsunuz. Yani bir nevi Nintendo tam anlamıyla oyun konsoluna dönüşmekte. Sadece bu özelliği değil bunun dışında oyun desteği de aslında Nintendo Switch serisini öne çıkarmakta.

Fiyatı Ne Kadar?

Yeni nesil konsolların tanıtımından sonra en çok merak edilen detaylarından biri olan fiyatları konusunda da marka beklenen açıklamaları yaptı. Yapılan açıklamalarda serinin yeni cihazlarının ise satış fiyatının 300 dolar olacağı belirtildi.

Bunun dışında gamepad serileri harici olarak da satılabilecek olan oyun konsolunun gamepad serileri için ise açıklanan fiyatın 80 dolar olduğunu belirtelim. Tüm bu rakamlarla beraber Nintendo Switch ne kadar tercih edilir diğer seri oyun konsollarını geride bırakabilir mi merak konusu. Sony PS4 ve XBOX yeni nesil cihazlarını düşünecek olursak bu noktada konsolun işinin oldukça zor olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Bir önceki yazımızda Android Nougat Moto Z güncellemesi hakkında da bilgi elde edebilirsiniz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler