Nintendo NX için Ubisoft CEO’sundan Önemli Eleştiri!

Oyun konsolları açısından uzun yıllardır tecrübeye sahip olan Nintendo markası, oyun anlamında önemli işler peşinde koşturuyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile firma, 2017 yılı için müjdeli haberi verdi! 2017 tarihinde yeni bir Nintendo konsolu çıkması bekleniyor.

Yapılan açıklamalar ve yorumlara göre çıkması beklenen Nintendo konsolu 2017 yılının Mart aylarında görülmesi muhtemel olarak karşılanıyor. Kesin olarak bir tarih ve gün verilmese de yakın zamanda bunun için kesin haber alacağız. Ayrıca bu yeni konsol için bir isim tahmini de bulunuyor. Kesin olmadığının altını çizerek Nintendo NX olarak adlandırılan bu konsol, Nintendo tarafından son zamanlarda üstünde durulan önemli bir konumu bulunuyor.

Ubisoft Nintendo NX Konsolu İçin Konuştu

Öncelikle teknolojini getirileri ile oyun konsolları inanılmaz derecede güçlendiğini ve görüntü anlamında harikalar yarattığını hatırlatalım. Bu özellikler sayesinde oyun geliştiriciler, yaptıkları bu oyunlarda olabildiğince gerçek hayata ve efektlere sahip olacak sahneler üzerinde çalışıyor. İşte önemli bir oyun üreticisi olan Ubisoft, Nintendo NX modeli için küçük bir test yapmış gibi görünüyor.

Ubisoft’un CEO’su olan Yves Guilemot, bu konsol için yaptığı deneyimler sonucu “Gerçekten Muhteşem” yorumunu yaptı. Buradan anlayacağımız üzerine Nintendo NX konsolu için Ubisoft oyunlarını görmemiz mümkün olabilir.

Diğer Konsollara Rakip Değil!

Merakla beklediğimiz Nintendo NX konsolu için çeşitli yorumlar bulunuyor. Ancak Ubisoft CEO’su tarafından elde edilen yorum ile bu konsolun Xbox One ve PlayStation 4 için bir rakip olmadığı yönünde. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyoruz ancak farklı bir konsept ve farklı bir amaç için çıkması muhtemel olan Nintendo NX, bizi şaşırtacak gibi görünüyor.

Özellikle Pokemon Go çılgınlığı ile insanları kendisine bağlayan ve kısa sürede markasının ismini insanların beynine kazıtan Nintendo, teknolojik anlamda önemli işler yapmaya devam ediyor. Bu konsol ile ilgili pek bir bilgi bulunmasa da ara ara bu tarz açıklamalar ile insanların merakını uyandıran Nintendo, şimdiye kadar ürettiği ürünlerin ne bir görselini ne de bir özelliğini elemanları aracılığı ile hiçbir şekilde sızdırmadığını hatırlatalım. Bu yüzden Nintendo tarafından yapılacak resmi açıklamaları beklemek zorundayız.

Popüler Haberler

İlgili Haberler