Nintendo Mini NES Tanıtıldı!

Oyun konsolları açısından oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Nintendo, uzun süredir bu piyasada başarılı bir şekilde yol almaya devam ediyor. Firma son günlerde Pokemon Go uygulamasına verdiği destek ile gündeme çıkmış olsa da aslında ağırlıklı olarak konsol üzerinde çalışan bir politikaları mevcut.

Nintendo, ilk çıkardığı Nintendo NES konsolunun ilk jenerasyonunu 1983 tarihinde kullanıma sunmuştu. O zamanlardan günümüze kadar önemli bir kullanıcı kitlesi toparlayan Nintendo, çıkardığı konsollar ile halen kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Hatta geçen hafta Nintendo tarafından yapılan bir açıklama ile Nintendo NES konsolunun küçük bir versiyonunun tekrar satışa sunulması ile ilgili bir haber mevcuttu!

İşte bu konuşulan haberden sonra Nintendo Mini NES cihazı tanıtıldı! Sadece tanıtılmakla kalmadı ve bunun için de bir tanıtım videosu yayınlandı. Eğer sizde eski atari / konsol oyunlarını özlüyor ve bu eski oyunları tekrar deneyimlemek istiyorsanız; Nintendo Mini NES tam size göre bir çözüm olacak!

Nintendo Mini NES Temel Özellikleri

Nintendo Mini NES temel özelliklerini tanıtmadan önce bu ürünün çıkış tarihini sizlere hatırlatalım. Nintendo Mini NES çıkış tarihi 11 Kasım olarak satışa sunulacağı söyleniyor. Bunun haricinde detaylı bir satış bilgisi şu anlık bulunmuyor.

Nintendo Mini NES oyun konsolu, eski bir cihazın günümüzce uyarlanmış bir hali olduğunu ve bu standartlar üzerine oturtulduğunu söyleyelim. Cihaz hiçbir şekilde internet bağlantısı bulunmuyor. Aynı şekilde dışarıdan cihaza bir bellek eklenmediğini ve içindeki oyunlarının kendisi ile beraber geldiği açıklandı.

Kutu içeriği olarak cihazın yanında sadece 1 adet Nintendo Mini NES kontrolcüsü bulunuyor. Eğer ikinci bir kontrolcü kullanmak istiyorsanız, 10 dolar gibi bir ek ücretle bu kontrolcüyü almanız mümkün. Kutunun içinde televizyon ile bağlantı kurmanıza sağlayacak HDMI kablosu da bulunuyor.

nintendo-announces-mini-nes-console-652x400-1-1468914004

30 Oyun Bulunacak!

Nintendo Mini NES oyun konsoluna dışarıdan bir müdahale maalesef yapılamıyor. Yani konsol içinde bulunan oyunlarla beraber bu cihazı satın almış oluyorsunuz. Tam olarak 30 oyun ile gelen Nintendo Mini NES fiyatı ise 60 dolar etiketinden satışa sunulması planlanıyor. 2. Bir kontrolcü ile beraber bu fiyat 70 dolar seviyesini çıktığını söyleyelim.

Popüler Haberler

İlgili Haberler