NBA eSpor Ligi 2K İle Birlikte Geliyor

2K oyun serisi günümüzdeki en başarılı spor oyunlardan biri haline gelmiş durumda. Özellikle serinin son oyunları gerçeklik ve yüksek kalitede oyun dinamiği sayesinde oldukça büyük bir ilgi toplamış durumda. 2K’nın online kullanıcı kitlesini ise FIFA’ya benzetmek mümkün. Şimdi ise başarılı seri eSpor dünyasında kendini gösterme hazırlığı içinde.

NBA tarafından yapılan açıklama ile Take-Two Interactive ile ortak çalışarak resmi bir eSpor ligi oluşturulacağı duyuruldu. Amerika’nın ilk resmi eSpor ligi olacak olan NBA 2K eLeague profesyonel bir spor ligi tarafından yönetilecek.

NBA eSpor ligi bünyesindeki takımlarda kendi avatarlarını oluşturan 5 oyuncu yer alacak. Tıpkı NBA ligine benzeyecek olan platformda gruplar oluşturulacak ve çaprazlama maçlar yapılacak. Şampiyon ise play-off’larda belli olacak.

NBA yetkilisi Adam Silver, eSpor girişimleri hakkında yaptığı açıklamada “Elimizde taraftarlarımız ve büyüyen eSpor camiasının genç isimleri için oldukça eşsiz bir fırsat bulunmakta” şeklinde konuştu.

NBA Owerwatch League’in Başarısından Etkilendi

Henüz hazırlıkları devam eden NBA 2K liginde bulunacak takımlar önümüzdeki birkaç ay içerisinde açıklanacak. İlk sezon ise 2018 yılında başlayacak. NBA’nin girişimine “Overwatch League”in örnek olduğu düşünülüyor. Blizzard’ın milyonlarca oyuncu kitlesine sahip olan FPS oyunu “Overwatch League” sayesinde eSpor alanında çok büyük bir başarı elde edildiğini hatırlatalım.

 

 

 

 

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler