Mount & Blade: Warband Konsollara Geliyor

Oyun sektöründe artık yavaş yavaş Türk firmaları da yer almaya başladı. Yeni nesil konsollar ve yeni nesle uygun oyun dinamikleriyle beraber çağa ayak uyduran Türk yapımı oyunları da görmeye başladı. Ardı ardına sektörde yer almaya başlayan Türk şirketleri tarafından yayınlanan oyunlardan birisi de Mount & Blade: Warband oldu. Orta Çağ dönemini konu alan ve bu döneme ilişkin savaşları konu edinen Mount & Blade oyununun güncel versiyonlarından biri olarak gösterilen Mount & Blade: Warband serinin de en sevilen oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Hatta oyun için sonradan geliştiriciler ve bağımsız kullanıcılar tarafından yayınlanan oyun modları da Mount & Blade: Warband serisinin bile önüne geçmeyi de başarmıştı.

Konsol Desteği Geliyor

Bununla beraber Mount & Blade: Warband oyununun en büyük eksikliklerinden birisi de oyunun konsol desteğinin olmayışı gösterilmişti. Sadece bilgisayarlar için yayınlanan oyunun konsol desteğinin de firma tarafından yapılan açıklamayla beraber yakın zamanda sunulacağı da belirtilmişti. Mount & Blade: Warband oyununun konsol desteğinin de açıklanmasıyla beraber yeni nesil konsollara geleceği de açıklanan oyunun ne zaman bu desteği vereceği konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmamıştı. Uzun süredir beklenen açıklama ise sonunda geldi.

Mount & Blade: Warband 16 Eylül’de Yeni Nesil Konsollara Geliyor

Doğrudan firma tarafından yapılan açıklamayla beraber oyunun yeni nesil konsollara desteğinin verileceği versiyonunun 16 Eylül tarihinde çıkış yapacağı da açıklandı. 16 Eylül tarihinde PS4 ve Xbox One için satışa sunulacak olan Mount & Blade: Warband’in bu noktada yeni özellikler kazanıp kazanmayacağı da merak konusu oldu. Zira oyuna yapılan bazı resmi geliştirme modlarının da yeni nesil konsollara özel olarak oyunla beraber gelebileceği iddia ediliyor. Fakat henüz satışı yapılacak oyun paketi konusunda ve ekstra her hangi bir iyileştirme yapılıp yapılmayacağı konusunda da net bir bilgi olmadığını da belirtelim. Bunun için Mount & Blade: Warband’ın yeni nesil sürümünü beklemek gerekecek.

Popüler Haberler

İlgili Haberler