Minecraft VR Geliyor

Dünya çapınca yayınlandığı andan itibaren efsane dönüşmeyi başarmış olan birçok oyun serisi var. İşte bunlardan bir tanesi de dünyaca ünlü hayatta kalma oyunu Minecraft. Yayınlandığı ilk andan itibaren büyük ilgi çeken oyun çok düşük grafiklere ve basit bir oynanışa sahip olsa da gerek hikayesi gerekse de kullanıcılara sunduğu özgürlükçü yapı ile beraber oyunun büyük bir ün kazandığını da söylemek mümkün. Çok kısa bir süre içerisinde binlerce hatta milyonlarca kullanıcı rakamlarına da ulaşmayı başaran Minecraft sürekli olarak da yenileniyor. Özellikle oyunun sinema filminin çekileceğinin açıklanması ve hikaye versiyonlu yeni sürümlerinin piyasaya çıkacağının açıklanmasıyla beraber sürekli yenilik haberleri ile gündeme gelen Minecraft bu kez de yine bir yenilik haberi ile gündemde.

Minecraft VR Desteği

Bu noktada oyuna geçtiğimiz günlerde getirilecek son yenilik olarak VR desteği belirtilmişti. Oyunun VR desteği sunması için fırsat verecek olan yeni teknolojiyle beraber Minecraft VR adı verilen yeni bir oyun gündeme gelecek. VR desteğinin açıklanasıyla beraber yeni yapısının nasıl olacağı merak konusu olan Minecraft’ın VR versiyonu içinde beklenen açıklama geldi. Zira yapılan açıklamayla beraber Minecraft VR için artık geri sayımında başladığı belirtildi. Muhtemelen 17 Ağustos tarihinde piyasaya çıkması beklenen oyunun detayları da ortaya çıktı.

Oculus Rift Desteği Sunacak

Tabi ki oyunu oynamak için de belli donanımlara sahip olmak gerekecek. Özellikle kullanıcıların bir VR cihaza sahip olması gerektiğini de belirtelim. Bunun içinde her VR cihazının da destek vermediğini de belirtelim. Şuan için açıklanan bilgilere bakacak olursak oyun ilk olarak Oculus Rift desteği sunacak. Oculus Rift desteğinin arandığı oyunda ayrıca Windows 10 desteği de aranacak. Windows 10 ve Oculus Rift VR cihazıyla beraber oynanacak olan Minecraft VR oyununun ayrıca ilerleyen zamanlarda Gear VR desteği de alacağı da düşünülüyor. Fakat henüz bu konuda bir açıklama yok.

Popüler Haberler

İlgili Haberler