Microsoft Yeni Konsollarını Duyurdu

Yeni nesil konsolların piyasaya çıkmasıyla beraber oyun sektörü bir hayli değişmeye başladı. Yüksek donanım özelliklerine sahip olan yeni nesil konsollarla beraber artık oyun grafikleri ve özellikleri de başka bir boyuta geçmeye başladı. Eski nesle göre çok daha başarılı bir oyun deneyimi sunan yeni nesil konsollar arasındaki rekabette bu seriyle beraber daha da fazla artış göstermeye başladı. Hem Microsoft’un hem de Sony’nin bu alanda sıkı bir rekabete girmesi sonucunda ise iki firmanın oyun konsolu içinde açıklanan satış rakamları merakla beklenmeye başlanmıştı. Yeni nesilde ise açıklanan rakamlarda Sony’nin bir adım önde ve daha başarılı gösterilmesi sonrasında Microsoft harekete geçti. XBOX One serisiyle beraber tam olarak istediği imkanları sunamayan Microsoft dün yapılan E3 etkinliğinde ise beklenen hamleyi attı.

XBOX One Yeterli Olmayınca Project Scorpio

Yapılan tanıtımda ise Microsoft XBOX deneyimini tamamen değiştirecek yeni konsollarını tanıttı. XBOX One konsollarda elde edilemeyen başarı daha doğrusunda Sony’nin arkasında kalınması üzerine açıklama yapan dev firma yapılan açıklamada Project Scorpio isimli yeni bir konsol ile piyasaya giriş yapacağını belirtti. Yeni oyun konsollarının ise XBOX One konsollara göre bir devrim sayılabileceği belirtiliyor. Zira beklentiler açıklamalara göre bir hayli yüksek tutulmaya başlandı.

Piyasaya Çıkış Tarihi İse 2017 Olacak

E3 fuarında yapılan açıklamalarda Project Scorpio isimli yeni konsolların oldukça üst düzey donanım özelliklerine sahip olacakları açıklandı. Sony’nin bile konsollarını geride bırakacağı açıklanan Project Scorpio için ise çıkış tarihi konusunda da beklenen tarih açıklaması yapıldı. Yapılan çıkış tarihi açıklaması olarak ise 2017 yılının düşünüldüğü belirtildi. 2017 yılı içerisinde çıkması beklenen Project Scorpio konsolların tam olarak teknik detaylarının neler olacağı ise şimdilik merak konusu. Yalnız Microsoft’un yaptığı tanıtım konuşmasına bakacak olursak yeni nesil konsolları bile çok rahatlıkla geride bırakabilecek bir oyun konsoluyla karşı karşıya kalacağımız kesin. Bunlarla beraber tüm donanım detaylarının ise yakın zamanda yine bir tanıtımla açıklanacağı da belirtiliyor. Şimdilik Project Scorpio isimli yeni konsolların kullanıcılara neler sunacağı ise merak konusu olarak kaldı.

Popüler Haberler

İlgili Haberler