Microsoft, Windows 10 İçin Yeni Oyun Modu’nu Kullanıcısıyla Buluşturdu

Microsoft,  2016’ın sonlarına doğru Windows 10 kullanıcılarına maksimum oyun performansı sağlayacak yeni oyun modunun geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde test çalışmalarına başlanan oyun modu meraklıları tarafından heyecanla bekleniyordu. Microsoft, bu özelliği Windows 10 Insider Ön İzleme programı aracılığıyla, 15019 ön izleme sürümüyle kullanıcılarına dağıtmaya başladı.

Geliştirilen oyun modu kullanıcılarına, oyun esnasında cihazların donanımlarından maksimum seviyede verim almalarını sağlayacak. Çerçeve hızının iyileştirilmesi sayesinde ekran ve grafik kartlarının kaynaklarının daha ön planda olmasını sağlayan özellik bu yıl içerisinde çıkacak Windows 10 Creators Update ile birlikte tüm kullanıcılara sunulacak.

Microsoft yeni oyun modunu kullanmaya başlayanlar için ise uyarılarda bulundu. Son izleme sürümünün platform tabanlı çeşitli hatalar barındırdığını belirten Microsoft, kullanıcıların bir takım aksaklıklar ile karşılaşabileceğinin altını çizdi. Bu durumun Microsoft ile alakalı olmadığı fakat bazı popüler oyunların oynanmasına olumsuz olarak etki edebileceğinin unutulmaması gerektiği belirtildi.

Popüler Haberler

İlgili Haberler