Juventus FİFA 2017 İle Anlaştı

Futbol oyunu denildiği zaman yıllardan beri akla gelen ilk oyun FİFA serisi her sene olduğu gibi bu senede yeni oyunuyla gündeme gelmeye başladı. Serinin en başarılı oyunlarından biri olarak gösterilen ve PES serisine açık ara üstünlük sağlanmasını olanak veren serinin güncel son oyunu FİFA 2016 ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran EA Games‘in bu sene geçen seneki oyunu geçebilmek için de mutlaka fark yaratmasının gerektiğini biliyoruz. İlk gelen tanıtımlarda da bunu başardığını göstermeye başlayan EA Games oyun motorundan, oyun senaryosuna kadar hemen her şeyi değiştireceğini de açıklamıştı. Oyunun çok daha gerçekçi olacağını öne süren EA Games’in bu noktada attığı yeni adımlarda gündeme gelmeye başladı.

Juvestus İle Ortaklık Başladı

Bu noktada oyunun dinamikleri, oynanışı ve oyun motoru değişiklikleri bir yana dursun EA Games’in en büyük rakibi olan PES serisine karşın en büyük ayrıcalığının takım lisansları olduğunu da söylemek gerekiyor. PES serisine göre çok daha fazla takımın lisansına sahip olan EA Games artık bu konuda da yeni atılımlar yapmaya başladı. Son olarak İtalya’nın dev kulüplerinden biri Juvestus ile anlaşmaya varan EA Games artık Juventus için de özel bir çalışma başlatacağını açıkladı. Öncelikle Juventus’un yıldız futbolcularının yüzlerini birebir oyuna geçireceklerini açıklayan EA Games’in bunun dışında takımın hem taraftar grubunu hem de stadını bire bir kopyalayacağını açıkladı.

Takımların Devamı Gelebilir

Bununla beraber Juventus’un da artık FİFA 2017’ye doğrudan aktarılmasıyla beraber takım sayısının da zamanla artabileceğinin bilgisi verildi. Özellikle Avrupa kupalarına katılan kulüpler ile yeni anlaşmalar imzalayabileceğini açıklayan EA Games’in böylelikle takım özellikli çalışmalarına devam edeceği de böylelikle kesinleşmiş oldu. EA Games tarafından açıklanan yeni anlaşmalarla beraber takım lisanları avantajını da en iyi şekilde kullanacağı kesinleşen yapımın bu sene PES serisine ne derece üstünlük sağlayacağı da merak konusu oldu. Zira değişen oyun motorunun ilk defa futbol oyununda kullanılacak olması da merakları iyice arttırıyor.

Popüler Haberler

İlgili Haberler