İşte Pokemon’un yeni oyunu: Pokemon Uranium

Pokemon çılgınlığı dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Çizgi filmdeki hikâyeye balı kalınarak mobil cihazlar için geliştirilen Pokemon Go oyunundan sonra şimdi de PC versiyonu Pokemon Uranium çıktı.

Pokemon bir döneme damga vuran çizgi filmlerden birisi. 1990 ‘lı yıllarda çocuklar bilgisayar, tablet başında değil genelde zamanlarını sokakta top oynayarak ya da televizyon başında çizgi film izleyerek geçirirdi.

O dönemde popüler olan birkaç çizgi film sayılabilir. Pokemon o dönemin en iyi çizgi filmi dersek buradan tartışma çıkartanlar olabilir ama en iyilerden birisiydi desek kimse bu söze itiraz etmez.

O dönemin çizgi filmi, geçtiğimiz günlerde oyun haline getirildi. Gerçi, filmlerin veya benzeri çizgi filmlerin oyunları yapılmıştı. Ancak Pokemon Go oyunu o dönemin de bu dönemin de çocuklarına farklı bir şeyler sunmayı başardığı için adeta bir çılgınlık haline geldi.

Pokemon Uranium ile oyun PC’ye taşındı

hqdefaultŞimdi bu çılgınlığın bir de PC versiyonu karşımıza çıkıyor. Oyunun adı Pokemon Uranium.

Ancak oyunun ne Nintendo ne de yapımcısı Niantec ile alakası yok. Oyun tamamen başka bir şirket çatısı altında daha çok gönüllü programcılar tarafından geliştirilen bir oyun.

Pokemon Company adlı şirket, genelde Nintendo’nun el konsolları gibi araçlar için oyun yapan bir firma. Yaklaşık 20 yıldır bu tür işler yaparken ilk defa bir PC oyunu işine girmişler.

Oyunun PC versiyonu şimdilik sadece Windows işletim sistemi için bulunuyor. Ancak Mac ve Linux sürümleri de çıkartılacağı bildirildi.

Oyunu bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz. Sayfa hata verebiliyor. Ara ara denemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü yoğunluktan dolayı sayfada hata yaşanabiliyor.

Oyunun tek kişilik sürümü ve çok oyunculu kısmı mevcut. Tek kişilik sürümde normal bir oyuncu 30 saat vakit geçirebilecek. Bu süre sizin yeteneklerinize göre azalabilir veya artabilir.

Bunun haricinde yine oyundan alışıla geldiğimiz dinamikler bulunuyor. GYM’ler karşımıza çıkarken, turnuvalara katılabiliyoruz.

Oyunda 192 adet Pokemon bulunuyor ve Pokemon Uranium içerisinde bu Pokemonlar değişim geçirebiliyor.

Pokemon Uranium ‘la Pokemon çılgınlığı bir adım daha öteye gider mi bilemiyoruz. Ancak Pokemonun gündemi kolay terk etmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler