İşte Playstation 4 için 4.0 güncellemesinin detayları

Sony tarafından yapılan güncelleme ile birlikte Playstation 4 ile oynarken birçok işinizi oyunu yarım bırakmadan halledebileceksiniz. İşte detaylar…

Playstation 4, Sony tarafından yapılan büyük bir güncelleme ile birçok yeni özelliğe kavuştu. Devrim niteliğindeki bu güncelleme ile Ps4, 4.0 sürümüne geçerken yapılan değişiklikleri 6 farklı başlıkta toplayabiliriz.

1 – Kullanıcı Arayüzü

Karşımıza UI yani User Interface olarak da çıkan bu teknik terim, menüler arasında gezinirken gördüğünüz alanlar demek. Bu alanların revize edildiği, sadeleştirildiği, anlık bildirimlerin düzenlendiği gözüküyor. Bunların yanı sıra ikonlar da güncellenerek yeni arka planlarda eklenmiş durumda.

2 – Hızlı Menü

Sony Dualshock 4 adını verdiği kontrol cihazının ortasında bulunan PS butonuna basıldığında karşımıza gelen ekran çok daha kullanışlı hale getirilmiş. Aslında bu menü şuanda açıldığında artık devam eden oyun veya uygulamanız yarıda kesilmeyecek.

Çeşitli kısa yollar eklenmiş ve sadeleştirilmiş.

PlayStation-VR-Çıkış-Tarihi

3 Paylaşma Menüsü

Sosyal Medya hesaplarına erişimi sağlayan bu menü artık ekranın tamamını kaplamıyor. Ayrıca Twitter’da video paylaşma sınırı 10 saniyeden 140 saniyeye kadar çıkartılmış durumda.

4 – Klasörler ve Kütüphane

Bu alan biraz daha derlenip toparlanmış. Eskisine nazaran daha iyi özelleştirilebilecek bir alana çevrilmiş durumda.

5 – Kupa Geliştirmeleri

Daha önce çevrimdışı olduğunuzda kupaları görüntülemek mümkün değildi. Ancak şimdi bu mümkün olacak. Böylece isterseniz çevrimdışı olun, kupalarınızı görüntüleyebileceksiniz.

Birde burada gizli kupa seçeneği bulunuyor. Dilerseniz kupa gösterimini diğer kişilere de açabileceksiniz.

6 – Kullanıcı Profili

Sony, yaptığı güncelleme ile kullanıcı profili kısmında da birçok yeniliğe imza atmış durumda. Bunlardan en önemlileri kupa ilerlemelerini diğer oyuncularla karşılaştırabilmeniz. Ancak bunu yapabilmeniz için karşılaştırma yapmak istediğiniz oyuncuların, kupa geliştirmelerini görünür yapmaları gerekiyor.

Sadece bu değil bu alanı özelleştirmeniz de mümkün. Yeni güncelleme profil sayfasına istediğiniz bir görseli koymanıza izin veriyor.

PlayStation-4-Neo

Güncelleme öncelikle beta olarak dağıtılmaya başlanacak. Ancak henüz güncellemelerin ne zaman tam olarak kararlı sürüme geçeceği bilinmiyor.

Bununla beraber gelen bu güncellemede Sony ince eleyip tüm sistemi neredeyse baştan elden geçirmiş diyebiliriz. Buda oldukça iyi bir iş ortaya çıkmasına neden olmuş.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler