Harry Potter Go Mu Geliyor?

Kitapları ve filmleri ile insanların hayal dünyasını süsleyen ve büyük fan grupları oluşturan Harry Potter, 2011 yılında yaptığı serinin sonu olan Harry Potter Ölüm Yadigarları Bölüm 2 bölümü ile inanılmaz gişe rekorları kırmıştı. Bu seriden sonra üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen 2 adet Harry Potter ile alakalı ve o dünyada geçen film sinemalar için çekilmeye başladı.

Son zamanların oyun anlamında en başarılı işlerinden biri olan Pokemon GO, Niantic tarafından geliştirilmekte olan sanal dünya ile alakalı bir oyun. Niantic ile beraber Nintendo tarafından geliştirilen bu oyun, firmanın hisselerini ikiye katlamış ve kullanıcıların ilgisini çekmişti. İşte bu önemli atılım ile başarıyı yakalayan girişimci Niantic firması, bu atılımı Harry Potter Go olarak tekrar gündeme getirdi.

harry-potter-go-maxw-654

Harry Potter Serisinin Sanal Oyunu mu Çıkacak?

Akla ilk gelen soru, Pokemon GO gibi Harry Potter Go adıyla bir oyun görmek mümkün mü? Niantic tarafından yapılan açıklamalara göre bu tarz bir oyun görmek mümkün. Ancak konsepti ve amacı nasıl olacak şuan bilinmiyor. Keza Pokemon GO oyunu, pokemon çizgi filmine dayandırılarak ortaya çıkmış bir oyun. Karakterlerin belli yerlerde pokemon araması ve belli yerlerde poke topu stoğunu güncellemesiyle beraber son olarak belli bölgelerde savaşlara katılası; pokemon go dinamiklerinde de gördüğümüz olaylar zincirinden. Ancak Harry Potter Go oyunu nasıl bir platform için gelecek bilinmiyor.

Top Warner Bros Stüdyolarında!

Şuan efsane bir seri olan Harry Potter Go oyunu için çalışmaların başlaması için tek sorun, Harry Potter serisinin ve isminin tüm haklarını elinde barındıran Warner Bross stüdyoları tarafından onaylanması ve anlaşma sağlanması. Eğer bu anlaşma sağlanırsa, Niantic labs firması, Harry Potter Go için konsept çalışmalarına başlayacağı düşünülüyor.

Burada bu oyunun önemli olan kısmı, gerçek dünya ile nasıl bir bağlam kuracağı ve hangi dinamiklere sahip olacağı! Tahminlere göre 4 farklı bölümden (slytherin ravenclaw gryffindor hufflepuff) oluşabilecek olan oyun dinamiklerinde, iyiler ve kötüler (Seherbaz ve Ölüm yiyenler) olarak da bir ayrım olması mümkün. Bir Harry Potter hayranı olarak bu oyunun gelmesini dört gözle beklediğimi de bu yazıya eklemek istiyorum.

Popüler Haberler

İlgili Haberler