GTA ve Pokemon Go sevenlere: GTA 5 Poke Ball modu

Özellikle hem GTA oyununu hem de Pokemon Go oyununu sevenler için güzel bir haberimiz var. GTA 5 Poke Ball modu sayesinde, GTA 5 içerisinde Pokemon Go oynayabileceksiniz.

Pokemon Go oyunu çılgınlığa dönüşen bir oyun. Hayatımıza çoktandır öyle bir girdi ki sanki yıllardır bizimle birlikte gibi.

Yapılan mod ise GTA 5 oyununa ait. GTA ise RockStar tarafından piyasaya sürülen bir oyun. İlk defa kuş bakışı görüntü üzerinden oynana oyun, bugün özellikle grafikleri ile göz kamaştıran bir oyuna dönüştü.

Aslında hem mod demişken hem de grafik demişken önce Redux moduna değinmeden geçmek istemiyorum. GTA 5 oynayanları aslında oyunun daha nasıl bir grafik potansiyeline sahip olduğunu görmeleri açısından ciddi derecede etkisi olmuştu.

Haberin ana hatlarına girmeden mod nedir ondan da bahsedelim. Oyun için konuşuyorsak, oğyunun çeşitli kaynak dosyalarını değiştirerek oyunun farklı bir hal almasına modlama deniyor. Bazen oyuncular için çok eğlenceli yapımlarla karşı karşıya kalabiliyoruz.

İyi tarafları olduğu gibi modları orijinal oyun dosyalarıyla değiştirmenin tehlikeleri de olabilir.

maxresdefault

GTA 5 Poke Ball modu nedir?

GTA 5 Poke Ball modunda, ana karakterimiz elindeki poke toplarını oyundaki diğer yapay zeka tarafından yönlendirilen insanlara doğru fırlatınca, topun değdiği kişi ortadan kayboluyor.

Aslında burada Pokemon Go oyununda ve hatta çizgi filmdeki Pokemon yakalama olayını gerçekleştirmiş oluyoruz.

Ancak modun yetenekleri sınırlı. Daha fazlası yok. Hatta bir süre sonra topun içine gien kişi oradan çıkıyor.

Bakıldığında son derece kısıtlı ve basit gibi bir mod gözükse de GTA 5 Poke Ball, hem GTA hem de Pokemon hayranlarına oldukça neşeli saatler geçirmelerine ve sile olacaktır.

Hemen aşağıda Poke Ball moduna ait videoyu izleyebilirsiniz.

Son olarak yukarıda çok az değindiğimiz noktayı biraz daha açmak istiyoruz. Modlar genelde oyun yapımcıları değil farklı kişiler tarafından yapılmakta. Bu nedenle modların içerisinde bilgisayar güvenliğinizi tehlikeye atacak istenmeyen yazılımlar olabilir. Bu yazımlar direkt modları yapan kişiler tarafından dosyalara ilave edilebileceği gibi ayrıca internette popüler olan modlar değiştirilerek sonradan içerisine bazı dosyalar eklenebilir.

Bu yüzden bu tür dosyaları indirirken kaynaklarının güvenilir olduğuna dikkat etmeniz ve mümkünse mutlaka bir güvenlik programı ile taramanızı tavsiye ediyoruz.

Popüler Haberler

İlgili Haberler