Flappy Bird’ün Yaratıcısından Çılgın Bir Oyun Daha

Oyun şirketleri, insanların ilgi göstereceği mobil oyunlar geliştirip pazarlamak için milyonlarca para harcıyor. Oyunlar geniş kitleler tarafından dikkat çekme çabasıyla üretiliyor. Flappy Bird 2013 yılında bu oyunlardan biri olarak büyük merak uyandırmıştı. Vietnamlı yaratıcı Dong Nguyen, oyun severleri son derece zorlayan bu oyun ile adını duyurmuştu.

Dong Nguyen, Flappy Bird çılgınlığı hızla yayıldıktan birkaç ay sonra oyunu uygulama mağazalarından geri çekti. Oyun bir bağımlılık ürünü haline gelerek geniş kitlelere ulaşmıştı ve oyunun zorluğu kullanıcılar üzerinde sinir bozucu bir etki yaratmaya başlamıştı.

Beceri ve Hız Gerektiren Ninja Spinki Challenges

Flappy Bird’ün yaratıcısı Dong Nguyen, Ninja Spinki Challenges isimli bir oyunla yeniden geri döndü. Nguyen, Flappy Bird’de de kullandığı 8 bit art style özelliğiyle yeni oyununu geliştirdi. Ninja Spinki Challanges, beceri ve hızlı tepkiler gerektiren altı mini oyundan oluşuyor. Oyunlarda başarılı olabilmeniz için hızlı hareket eden düşmanlardan kaçmanız ve onları dikkatli bir şekilde yok etmeniz gerekiyor. Oyuna başladığınız zaman devreye giren zamanlayıcı sayesinde her meydan okuma sırasında kaç saat hayatta kaldığınızı göreceksiniz.

Yurt dışında çıkan haberler, Dong Nguyen’in tek başına bir oyun üretmek yerine Japon oyun yapımcısı Obokaidem tarafından yeni format oluşturulmasını tercih etti. Ninja Spinki Challenges, kolay başlayan ama turlar tamamlandıkça zorlaşacak bir şekilde tasarlandı. Oyuncular, her seviyede kilit açarak puan kazanmaya çalışacaklar.

Oyun kullanıcılardan para almak yerine, oyun severlere reklamlar sunarak kar etmeyi amaçlıyor. Zamanlayıcının durduğu sırada kullanıcılar kısa bir video reklamı izleyip oyuna devam edebilecekler. Ninja Spinki Challenges, App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir.

Popüler Haberler

İlgili Haberler