FİFA 2017 Mobil Versiyon Geliyor

Eylül ayında piyasaya çıkması beklenen yeni seri futbol oyunu FİFA 2017 için artık geri sayım başladı. Son 3 yıldır zaten ortaya koyduğu grafikleri ve oynanış dinamikleri ile futbol oyunları kategorisinin en başarılı ürünlerinden biri olan FİFA serisinin yeni oyunun da ise EA Games’in bazı değişikliklere gideceği de duyuruldu. Yapılacak olan ilk değişiklik ise oyun motoru oldu. Zira bu seride EA Games her ne kadar başarılı olsa da eski oyun motorunu değiştirdi ve Frostbite oyun motorunu kullanma kararı aldığını açıkladı.

Hikaye Modu Kesinleşti

Bununla beraber artık oyunda bir hikayenin de yer alacağı açıklanmıştı. Yapılan açıklamada EA Games bir futbolcunun hayatını ele alacaklarını belirtmişti. Tüm bu yenilikler ve yeni oynanış dinamikleri ile beraber sektörün en başarılı serilerinden biri olacak gibi duran FİFA 2017’nin ayrıca bu sene atak yapması beklenen PES serisini de bir hayli geride bırakacağı düşünülüyor. Tabi işin diğer boyutunda da PES serisinin yeni üyesi için aynı yorumların Konamı kanadından da yapıldığını belirtelim. Hangi oyun bu sene futbol kategorisinde üstünlük sağlayacak bilinmez ama her iki seri içinde yeni haberlerde gelmeye devam ediyor. Son olarak ise FİFA 2017 hakkında yeni bir detaya daha ortaya çıktı.

Mobil Versiyon Yolda

Hemen her sene oyunun mobil versiyonunu da kullanıcılara sunan EA Games’in bu senede aynı şekilde oyunun mobil versiyonunu kullanıcılara sunacağını açıkladı. FİFA 2017 serisinin telefondan da kontrol edilmesini sağlayacak olan oyun için ise yapılan açıklamada ön siparişlerin alındığı bilgisi de verildi. Şuan için sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazları destekleyen oyunun ilk kayıtları da Android kullanıcıları için alınmaya başlandı. Fakat oyunun kesin olarak iOS sürümünün de geleceğini belirtelim. FİFA 2017 iOS sürümü için de EA Games’in yakın zamanda içerisinde kayıtlara başlayacağı belirtiliyor. Tabi henüz bu konuda net bir sürenin işaret edilmediğini de söylemek gerekiyor.

 

Popüler Haberler

İlgili Haberler